Svitko zažíva africké dobrodružstvo: V prológu zaostal za víťazom o 30 sekúnd

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: Facebook - Stefan Svitko Fanclub

MERZOUGA - Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil 9. miesto v nedeľňajšom prológu na Merzouga Rally v Maroku, prípravnom podujatí pred budúcoročnými pretekmi Rely Dakar.

Päťkilometrový špeciál prešiel 35-ročný Žaškovčan za 5:55 min, za víťazným Argentínčanom Kevinom Benavidesom zaostal o 30 sekúnd. Druhý skončil Austrálčan Toby Price s mankom troch sekúnd, tretiu priečku obsadil Portugalčan Paulo Goncalves (+17 s).

Na podujatí štartuje aj ďalší Slovák Martin Benko, ktorého klasifikovali na 33. mieste (+2:29 min). Jazdci na Merzouga Rally absolvujú ešte päť etáp.

Výsledky - Merzouga Rally 2018:

Prológ (Merzouga - Merzouga, 5 km): 1. Kevin Benavides (Arg.) Honda 5:25 min, 2. Toby Price (Aus.) KTM +3 s, 3. Paulo Goncalves (Portug.) Honda +17, 4. Juan Pedrero García (Šp.) Sherco TVS +20, 5. Lorenzo Santolino (Šp.) Sherco TVS +21, 6. Laia Sanzová (Šp.) KTM +24,... 9. Štefan Svitko (SR) KTM +30,... 33. Martin Benko (SR) KTM +2:29 min

Viac o téme: Štefan Svitko Merzouga Rally