VIDEO Prekliaty rozhodca v NHL: Vážne zranenie po kurióznom strete s hráčom

Steve Burton sa znovu dostal do kolízie s hráčomSteve Burton sa znovu dostal do kolízie s hráčom Zdroj: twitter - Cristiano Simonetta

WASHINGTON - Zranenia sa v hokeji netýkajú iba hráčov, čiarový rozhodca v NHL Steve Burton zažil hneď dva v rozpätí niekoľkých týždňov. V nedeľňajšom druhom zápase 1. kola play-off vo Východnej konferencii medzi Washingtonom a Columbusom sa v závere druhej tretiny dostal do kolízie s útočníkom Blue Jackets Joshom Andersonom a odnieslo si to jeho koleno.

Hru museli na niekoľko minút prerušiť, kým mu zdravotníci oboch tímov nepomohli dostať sa z ľadu. Zostávajúcich 48 sekúnd z druhého dejstva dohrali s jedným čiarovým rozhodcom. Capitals napokon prehrali aj v druhom domácom zápase (4:5 po predĺžení) a v sérii zaostávajú 0:2.

Ešte v závere marca sa Burton rovnako ocitol na nosidlách, keď po strate rovnováhy do neho vrazil kapitán Edmontonu Oilers a najproduktívnejší hráč súťaže Connor McDavid. Tiež to bolo v zápase proti Columbusu. Rozhodca nešťastne padol hlavou na ľad, ale zo zranenia sa rýchlo dostal. Aktuálne už toľko šťastia Burton nemal, zámorské médiá informujú o podvrtnutom kolene. Na ľade ho v tretej tretine nahradil Garrett Rank, ktorý je známy aj ako úspešný amatérsky golfista.

Viac o téme: Josh Anderson Steve Burton