Egypťania prišli pred svetovým šampionátom o veľkú oporu: Je to môj osud a ja ho prijímam

Ahmed El-Shenawy
Ahmed El-Shenawy

KÁHIRA - Egyptskej futbalovej reprezentácii nepomôže na majstrovstvách v Rusku (14. júna - 15. júla 2018) brankár Ahmed El-Shenawy. Podľa webu ruského denníka Sport Express je jeho zranenie natoľko vážne, že štart na šampionáte neprichádza do úvahy. Dvadsaťšesťročný gólman Zamaleku Káhira si roztrhol väzy v kolene a čaká ho minimálne polročná nútená pauza.

"Je to môj osud a ja ho prijímam. Považujem to za skúšku od Alaha. Čoskoro podstúpim operáciu v Nemecku. Potrebujem vaše modlitby," napísal na twitteri El-Shenawy.

"Ahmed je veľký talent, ale je mladý a som si istý, že ešte v budúcnosti zažije atmosféru MS," povedal podľa BBC Sport tréner egyptských reprezentačných gólmanov Ahmed Nagi. Zdravotná indispozícia El-Shenawyho je na druhej strane veľká šanca pre dlhoročnú oporu "faraónov" Essama El-Hadaryho. Štyridsaťpäťročný veterán reprezentuje od roku 1996, ale nikdy sa nepredstavil na scéne majstrovstiev sveta. Ak El-Hadary nastúpi v Rusku aspoň v jednom stretnutí, stane sa bezkonkurenčne najstarším hráčom so štartom na "mundiale". Doterajší rekord drží Kolumbijčan Faryd Mondragón, ktorý na MS 2014 v Brazílii hral v dueli proti Japonsku, keď mal 43 rokov a tri dni.

El-Hadary sa už vlani na Africkom pohári národov stal najstarším hráčom v dejinách tohto podujatia. V čase finálového zápasu mal 44 rokov a 21 dní. Jeho futbalová dlhovekosť je námetom pre mnohé žarty. Portál slateafrique.com ho označil za "zabalzamovanú múmiu".

"Káhira je mesto s 20 miliónmi ľudí a dostať sa z jedného konca na druhý niekedy trvá aj tri hodiny. El-Hadary je jediný hráč, o ktorom je známe, že v tomto meste býva hneď vedľa štadióna, aby sa vyhol dopravným zápcham. Jeho manželka a deti žijú kúsok od neho vo veľkom dome," napísal spomenutý web.

"Budem bojovať zo všetkých síl, aby som sa mohol predstaviť na MS 2018. Môj vek ma nezaujíma, trénujem, ako keby som mal dvadsať. Zachytať si na MS je môj najväčší cieľ a verím, že raz nadíde čas, aby som si zahral na tomto turnaji. Nestrácam nádej, myslím na to každé ráno a pred tréningom," vyhlásil El-Hadary dávnejšie pre BBC Sport. Egypťania sa na MS 2018 v základnej A-skupine postupne stretnú s Uruguajčanmi, Rusmi a hráčmi Saudskej Arábie.


Tagy: Egypt Ahmed El-Shenawy

Zdroj:
SITA
Foto:
fifa.com

DISKUSIA