Pelé verí Brazílii na svetovom šampionáte v Rusku: V Európe máme excelentných futbalistov

Pelé a Neymar
Pelé a Neymar

DUBAJ - Futbalová legenda Pelé vidí pozitívne účinkovanie "svojej" Brazílie na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Rusku (14. 6.- 15. 7. 2018). Podľa trojnásobného svetového šampióna Brazílčania disponujú mimoriadnou futbalovou kvalitou, na trénerovi Titem bude už len spojiť jednotlivé články do fungujúceho celku.

"Keď sa uzdraví Neymar, môže Brazília zohrávať dôležitú rolu v bojoch o popredné priečky," vyhlásil 77-ročný Pelé počas návštevy Dubaja pre agentúru AFP, cituje ho aj portál ORF. "Som presvedčený o tom, že Tite bude mať dostatok času na to, aby poskladal hráčov do tímu pre spoločný úspech. Momentálne máme v Európe niekoľko excelentných futbalistov," pripomenul Pelé.

Práve využitie talentu a hráčskych individualít pre tímový cieľ bol v minulosti často problém, ktorý zastavil Brazílčanov v ich rozlete za najvyššími cieľmi na svetových šampionátoch. Aj tak sú však najúspešnejším tímom futbalovej histórie s 5 titulmi majstra sveta (1958, 1962, 1970, 1994, 2002). Okrem toho majú "kanárici" v zbierke aj dve druhé a dve tretie miesta z MS. Juhoamerickú kvalifikáciu o postup na MS 2018 ovládli suverénne - so 41 bodmi z 18 zápasov, celkovým skóre 41:11 a náskokom 10 bodov pred Uruguajčanmi. "Naozaj mám pocit, že Brazília bude hrať dobre na majstrovstvách sveta v Rusku. Samozrejme, udejú sa aj prekvapenia. Za najväčších vyzývateľov považujem Argentínčanov, Nemcov, Angličanov či Francúzov," doplnil Pelé.


Tagy: Neymar Pelé

Zdroj:
SITA
Foto:
twitter.com - Sportbible

DISKUSIA