VIDEO Rusi sa opäť predviedli: Medveď ako cvičená opica! Rozhodcovi podával loptu

Medveď Tim podal pred zápasom loptu rozhodcovi
Medveď Tim podal pred zápasom loptu rozhodcovi

MOSKVA - Rusko sa opäť zviditeľnilo v negatívnom svetle, keď do predzápasového programu tretej najvyššej futbalovej súťaže zakomponovali cirkusového medveďa. Šelma podala hlavnému rozhodcovi loptu a zatlieskala. Táto "šou" pobúrila ochranárske združenia.

"Medveď je symbol Ruska, preto dúfame, že ľudia v krajine preukážu súcit a hrdosť a prestanú ich zneužívať. Je to nehumánne a úplne nezmyselné, aby medveď podával loptu," povedala riaditeľka organizácie PeTA Elisa Allenová.

Jeden z klubov inkriminovaného zápasu FK Angušt dokonca na sociálnej sieti VKontakte uviedol, že zviera s menom Tim sa predstaví aj na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta. Túto informáciu však vzápätí poprela Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

"Niekomu sa môžu zdať podobné scény zábavné, ale takéto zneužívanie zvierat nie je v poriadku. Medvede sú divé zvieratá so špecifickými potrebami. Reťaze a verejné vystupovanie im spôsobujú enormný stres a majú nevýslovný dopad na ich fyzické a psychické zdravie," cituje BBC Birana da Cala, z medzinárodnej organizácie Four Paws.


Tagy: Rusko medveď

Zdroj:
SITA
Foto:
Youtube.com; Video: Youtube.com

DISKUSIA