Lobotka stále nepozná ligovú prehru s Barcelonou: Remíza sa koučovi Celty málila!

Stanislav Lobotka a Paulinho v súboji o loptuStanislav Lobotka a Paulinho v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Lalo R. Villar

VIGO - Futbalisti FC Barcelona natiahli rekordnú sériu bez prehry v La Lige na 40 zápasov. V 33. kole najvyššej španielskej súťaže remizovali na pôde Celty Vigo v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom 2:2. Tím trénera Ernesta Valverdeho urobil ďalší krok k zisku titulu. Pred druhým Atleticom Madrid, ktoré sa vo štvrtok predstaví v San Sebastiane, má na čele tabuľky 12-bodový náskok.

Lobotka si pripísal na svoje konto v poradí už druhú ligovú remízu s katalánskym gigantom. Chuť prehry s Barcelonou však už zažil v španielskom pohári Copa del Rey, keď Messi a spol. nastrieľali Celte Vigo päž gólov.

Barcelone v uplynulých dvoch sezónach vo Vigu ruže nekvitli. V roku 2015 prehrala na štadióne Balaidos 1:4, na jeseň 2016 podľahla Celte 3:4. V utorok ukoristila na pôde obávaného súpera aspoň bod, hoci nastúpila bez viacerých opôr, ktoré Valverde šetril na sobotňajšie finále Španielskeho pohára proti Seville. Do Galície vôbec necestovali Gerard Pique, Ivan Rakitič, Sergio Busquets ani Andres Iniesta. Lionel Messi, Luis Suarez a Jordi Alba zostali iba na lavičke náhradníkov.

Od úvodných minút sa hral vo Vigu ofenzívny futbal s množstvom vyložených šancí na oboch stranách. Góly však začali padať až v závere prvého polčasu. Chybnú rozohrávku Celty najskôr potrestal Ousmane Dembele a zabezpečil hosťom vedenie, no v 45. minúte po strieľanom centri Maxiho Gomeza vyrovnal Johny Castro. Po príchode Messiho si Barcelona opäť vypracovala tesný náskok po presnom zásahu Paulinha, po vylúčení Sergiho Roberta však od 71. minúty dohrávala s desiatimi a Celta početnú prevahu zúročila zásluhou Iaga Apasa. Rozhodcovia nezaregistrovali, že španielsky reprezentant si pri zakončení pomohol rukou.

V 89. minúte mal po skvelej prihrávke Aspasa tutovku na kopačke striedajúci Lucas Boye, Barcelonu však zachránil brankár Marc-Andre ter Stegen a tak sa rovnako ako na jeseň na Camp Nou zrodil výsledok 2:2. "Za stavu 2:1 sme kontrolovali vývoj zápasu, no potom prišlo vylúčenie Sergiho Roberta a až do záverečného hvizdu sme trpeli. Celta potvrdila, že má výborný útok na čele s Iagom Aspasom, ktorý hrá v tejto sezóne ako z inej galaxie. Pokiaľ ide o zmeny v zostave, musel som pristúpiť k rotácii a prihliadať na to, že v sobotu nás v Madride čaká dôležité finále Španielskeho pohára so Sevillou," citovala slová Valverdeho agentúra AP.

Celta si skomplikovala situáciu v boji o účasť v Európskej lige UEFA. V tabuľke je deviata, na šiesty Villarreal stráca sedem bodov. Zverenci Juana Carlosa Unzueho teraz musia dúfať, že Barcelona uspeje vo finále domáceho pohára, v tom prípade by mal šancu hrať EL aj siedmy tím tabuľky. Momentálne je ním Sevilla, za ktorou Celta zaostáva o štyri body. Unzuemu sa remíza s Barcelonou málila. "Mám zmiešané pocity. Na jednej strane som na chlapcov hrdý, pretože podali jeden z najlepších výkonov v sezóne. Počas celého zápasu uplatňovali účinný pressing, súperovi znepríjemňovali život a vypracovali si viac šancí ako Barcelona. Mrzí ma však, že to stačilo iba na zisk bodu, pretože my potrebujeme víťazstvá. Musíme teraz v sobotu doma naplno bodovať s Valenciou a potom aj vo Villarreale," povedal Unzue pre denník Faro de Vigo. V kľúčových súbojoch mu ale zrejme bude chýbať Aspas, ktorý sa v závere duelu s Barcelonou zranil.

Viac o téme: FC Barcelona Celta Vigo Stanislav Lobotka Ernesto Valverde Juan Carlos Unzué