Legendárny Moravčík vyzdvihol slovenské nádeje: Uvidíme ich v najväčších veľkokluboch!

Na snímke slovenský futbalový internacionál Ľubomír Moravčík počas tlačovej konferencie k vystaveniu trofeje Ligy majstrov v Bratislave
Na snímke slovenský futbalový internacionál Ľubomír Moravčík počas tlačovej konferencie k vystaveniu trofeje Ligy majstrov v Bratislave

BRATISLAVA - Bývalý slovenský futbalový reprezentant a odchovanec nitrianskeho futbalu Ľubomír Moravčík počas tlačovej konferencie k vystaveniu trofeje Ligy majstrov v Bratislave prezradil svojho favorita na zisk tohto prestížneho pohára, ale aj na prípadného ašpiranta na celkový triumf svetového šampionátu v Rusku.

52-ročný tréner, ktorý v minulosti obliekal dres škótskeho Celticu Glasgow, francúzskeho Saint-Étienne, či nemeckého MSV Duisburg priznal, že medzi jeho obľúbené kluby patrí Liverpool a AS Rím. Práve tieto dva kluby na seba narazia v semifinálovej časti Ligy majstrov.
 
"Veľmi dobrú formu má v závere sezóny Liverpool, ktorý dokázal poraziť fantastický Manchester City, a ten dominuje v anglickej lige. Ja osobne veľmi fandím Liverpoolu a bol by som rád, ak by siahli na ušatú trofej. Budú to mať však veľmi ťažké, pretože Bayern Mníchov a Real Madrid sú veľmi skúsené tímy. Ja by som to prial Liverpoolu, ale mojím klubom je aj AS Rím, tam uvidíme či Rímania dokážu prekvapiť. Budem mať celkom dilemu, či fandiť Liverpoolu, alebo AS Rím. Vo finále by som ale najradšej videl Liverpool, ten klub a fanúšikovia si to zaslúžia," povedal Moravčík, ktorý sa vyjadril aj k Majstrovstvám sveta v Rusku: "Bohužiaľ naša reprezentácia sa v Rusku rovnako ako tá česká nepredstaví, preto by som možno nejaký úspech doprial domácim Rusom. Ich futbal v posledných rokoch napreduje, vystavali moderné štadióny a zaslúžili by si ísť čo najďalej, ale najviac to osobne prajem Messimu, teda Argentíne. To by bolo skvelé, lebo on je fenomenálny hráč, ktorý by si zaslúžil takýto triumf."
 
Bývalý česko-slovenský a slovenský reprezentant v rozhovore pre Športky.sk povedal pár slov aj na adresu talentovaných futbalistov akými sú Stanislav Lobotka a Milan Škriniar.
 
"Podľa mňa je Lobotka momentálne jedným z najlepších slovenských futbalistov. Je to veľmi moderný hráč, ktorý nepovedal posledné slovo a v budúcnosti o ňom budeme veľa počuť. Určite ho uvidíme v poprednom veľkoklube a to isté platí aj o Škriniarovi. Budú to hráči, ktorí budú patriť do základnej zostavy slovenskej reprezentácie, kde z môjho pohľadu budú veľkými oporami," dodal Moravčík.

Tagy: Slovensko Ľubomír Moravčík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Marek Cocher
Foto:
TASR/FOTO TASR - Marko Erd

DISKUSIA