VIDEO Kouč Trnavy to poriadne prestrelil: Výsmech Slovanu aj celému poháru!

Tréner Trnavy Nestor El Maestro
Tréner Trnavy Nestor El Maestro

TRNAVA - Futbalisti Slovana Bratislava sa stali finalistami slovenskej futbalovej pohárovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2017/2018. "Belasí" po domácej remíze 1:1 v prvom súboji dosiahli rovnaký výsledok aj v odvete v Trnave, na rad tak prišli pokutové kopy. V nich sa v domácom tíme nepresadili dvaja exekútori, v hosťujúcom iba jeden.

Ironické slová si po pohárovej odvete neodpustil trnavský kouč Nestor El Maestro, ktorý narážal na slová vedenia belasých o tom, že majstrovský titul v tejto sezóne pre Slovan nie je prioritou: "Gratulujem Slovanu k postupu do finále. Tento pohár je malý, nudný a nezaujímavý, ale nechcem povedať, že sme dnes nechceli vyhrať a zabojovať oň vo finále. Trošku sme sklamaní. V tomto ročníku sa v slovenskom futbale udiali veľké zmeny. Teší ma, že veľký a silný Slovan sa sústredí na tento malý a nedôležitý pohár. Pred nami sú väčšie ciele, každý ďalší zápas vnímame ako finále, hoci do toho pohárového sa nám nepodarilo dostať. Teší ma progres mužstva a som veľmi hrdý na chalanov za to, že prešli naozaj veľmi ťažkú pohárovú cestu." 

"Tlak sme necítili, ale motivácia hrať finále a vrátiť sa na tento futbalový štadión bola veľká. Finále sa nehrá každý rok, tešíme sa na neho. Jednoznačne chceme v tejto sezóne získať aspoň jednu trofej. Jedenástky sme trénovali len včera, aj to len traja-štyria hráči. Nechcel som chalanov dostávať pod tlak. Mišo Šulla bol veľmi dobre pripravený, pomohol nám svojimi zákrokmi," hodnotil zápas bratislavský tréner Martin Ševela. 

Kapitán trnavského Spartaku Boris Godál: "Mrzí ma, že v oboch zápasoch so Slovanom sme doťahovali výsledok a dnes sme navyše inkasovali zo štandardnej situácie, ktorých bránenie nám počas tejto sezóny funguje na výbornú. Do polčasu sme vyrovnali a potom to bolo o jednej šanci. Brankár nás podržal pri dvoch príležitostiach súpera, my sme mali len také pološance, zápas smeroval do penált. Slovan premenil štyri a postúpil. Škoda, mohli sme zažiť vo finále fantastickú domácu atmosféru na pravdepodobne vypredanom štadióne. Boli sme blízko, ale už sa pozeráme ďalej. Počas sezóny sme to hovorili viackrát, ale najbližší zápas v Ružomberku môže byť skutočne najkľúčovejší a už sa na neho sústredíme."

"Škoda, že sme si postup neuhrali v riadnom hracom čase, šance sme na to mali. V druhom polčase som bol prakticky bez práce, hralo sa väčšinou na polovici Trnavy. Strelcov súpera som špeciálne neštudoval, hanlivé pokriky na moju adresu som si nevšímal, sústredil som sa na seba. Som rád, že to vyšlo. Slovan je najväčší klub, každá trofej sa počíta, aj táto pohárová nás poteší." zhodnotil pohárovú odvetu brankár belasých Michal Šulla.


Tagy: FC Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava Nestor El Maestro

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: Facebook/Dominika Komrhelová RTVS

DISKUSIA