Sagan to konečne prezradil: Tu je dôvod, prečo sa stretol s pápežom!

Peter Sagan sa stretol s pápežom Františkom
Peter Sagan sa stretol s pápežom Františkom

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan je mužom, o ktorom vie celý svet. Vďaka svojmu nespornému talentu si získal rešpekt konkurencie a srdcia fanúšikov. V kombinácii s jeho pohodovou a veselou povahou je momentálne celkom určite najpopulárnejším cyklistom vôbec. Peter Sagan je veľký človek a teraz je jasné, že urobil ďalšiu veľkú vec.

Pôvodne sa špekulovalo, že Sagan išiel aj s rodinkou navštíviť pápeža kvôli krstu synčeka, no tento dôvod sa ukázal byť mylný. V skutočnosti to bolo všetko pre Peťovu matku: "Bol som veľmi šťastný, že som mohol vziať maminu, aby videla pápeža. Bol to darček pre ňu. Pápežovi som podaroval špeciálny bicykel, ktorý bol vyrobený preňho na mieru. Nie je to každý deň, čo si podáte ruku s pápežom."

I keď toho Sagan dokázal mnoho a neraz musel potiť krv, pápež to má podľa jeho slov ešte náročnejšie: "Myslím, že byť pápežom je o poznanie ťažšie ako byť cyklistom. Ja nie som žiadny superhrdina. Nezachraňujem ľudské životy. Som iba športovec. Je to niečo, čo robím pre seba a ak to robí ľudí šťastnými, tak som šťastný aj ja."


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA