Neprekonateľný Sagan oživil spomienky: Namiesto nového bicykla smiech cez slzy!

Peter Sagan
Peter Sagan

ŽILINA - Peter Sagan je fenoménom, aký vo svete slovenského športu nemá obdobu. Trikrát si podmanil svetový šampionát, zelený dres na Tour de France sa stal jeho doménou a nedávno pridal aj dramatický triumf na francúzskej pôde v etape Paríž - Roubaix, čím si podľa niektorých totálnym spôsobom vydláždil miesto v histórii tohto športu.

Jeho veľký triumf sledoval so zaťatými päsťami aj jeho otec a Sagan ml. zaspomínal si na časy, keď bol ešte neobrúseným uchom a o sláve medzi svetovými cyklistami mohol akurát snívať. "Moji rodičia sa stretli v reštaurácii, kde pracovali ako čašníci. Po istom čase si otec otvoril malý supermarket, ale stále patril k tým väčším v meste. Chodilo tam veľa ľudí a pivo sa čapovalo z tankov." 

Rodičia boli pohltení väčšími obchodnými centrami ako Tesco a Carrefour a ich biznis musel ísť do zabudnutia. Saganov otec si otvoril pizzériu a matka s otcom museli veľmi tvrdo pracovať. Dospievajúci Sagan nachádzal útočisko v horskom bicykli, na ktorom preukázal nepopierateľný talent. Vyhral Slovenský pohár v 2007, keď bol nútený požičať si bicykel od sestry.

"Čakal som na nový bicykel, ale neprišiel. Moja sestra nemala najlepší, ale nakoniec stačil. Na Slovensku nebolo ľahké napredovať, som pyšný na seba a moju rodinu. Môj brat Juraj si vybral tento šport a ja som ho nasledoval," povedala jagavá hviezda slovenskej cyklistiky.

 


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky
Foto:
Twitter BORA – hansgrohe/Bettiniphoto

DISKUSIA