VIDEO Slováci to roztočili: Miklík oslávil jubileum gólom, Bondra parádou napodobnil slávneho otca

Michel Miklík nastupuje na svoj jubilejný stý reprezentačný zápas
Michel Miklík nastupuje na svoj jubilejný stý reprezentačný zápas

MICHALOVCE - Po dvoch minulotýždňových triumfoch v Nemecku má slovenská hokejová reprezentácia na svojom konte ďalší vydarený zápas. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v piatok v Michalovciach zdolali vo vynikajúce atmosfére výber Lotyšska 4:1.

Okrem dobrej hry Slovákov piatok so sebou priniesol aj niekoľko ďalších zaujímavých situácií. Útočník Michel Miklík vo veku 35 rokov absolvoval svoj stý reprezentačný zápas, ktorý okorenil víťazným gólom, svojím 25. v národnom tíme.

 “Veľmi som si užíval tento duel - zvíťazili sme a hrali vo výbornej atmosfére. Je pekné dosiahnuť métu sto duelov. Niekedy v minulosti som ani len nepomyslel na niečo také. Každý gól poteší, v reprezentácii to platí dvojnásobne. Užívali sme si dnešok, potešili sme divákov peknými akciami, veď sa hrá pre nich,“ poznamenal účastník piatich MS vrátane strieborných Helsínk 2012. 

V prvých dvoch tretinách Slováci na michalovskom ľade dominovali, v tretej trochu poľavili a aj vinou štyroch vylúčení si ich súper vypracoval niekoľko šancí. "V tretej tretine sme mali viac vylúčení, no tam sme to trochu podcenili, keďže sme chceli hrať viac pre úžasných divákov. Na druhej strane, brankár Paťo Rybár podal vynikajúci výkon,“ pokračoval Miklík, ktorého potešila skvelá atmosféra v Zemplíne. "Bolo vidieť, že ľuďom v Michalovciach hokej chýba. Majú tu krásny štadión. Myslím si, že reprezentácia by sem mohla chodiť častejšie,“ dodal.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Tréner Ramsay bol spokojný s výkonom aj výsledkom stretnutia: "Bol to dobrý výkon z našej strany a je to pre nás cenné víťazstvo. Snažili sme sa držať puk v útočnom pásme, čo sa nám v mnohých fázach darilo. Bolo naším zámerom tvoriť hru a diktovať tempo. Musíme však hrať koncentrovane celých 60 minút a nenechať sa tak často vylučovať." a spokojnosť netajil ani Šatan: "Počas zápasu sme kontrolovali hru a aj keď tam boli viaceré vylúčenia, viaceré aj zbytočné, pri tomto výsledku nám to neuškodilo. Aspoň sa mohli viac dostať do hry hráči, ktorí hrávajú najmä v oslabeniach."

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Na konečných 4:1 zvýšil útočník Dávid Bondra, ktorý si v piatom vystúpení v najcennejšom drese otvoril strelecký účet v reprezentácii. Michalovským divákom sa previedol štýlom, ktorý nápadne pripomínal jeho slávnejšieho otca Petra Bondru - po pravom krídle prenikol do útočného pásma, prešmykol sa popred striedajúceho gólmana Uldisa Čalpu a poslal puk za jeho chrbát. "Som veľmi rád za premiérový reprezentačný gól, ale podstatné je, že sme hrali dobre a zvíťazili sme. Zajtra nás čaká ďalší zápas, na ktorý sa musíme pripraviť, takže tešiť sa nemôžeme dlho. Pocit pri góle som si užíval, dosiahol som ho doma na Slovensku a oco bol priamo na tribúne. Viem, že je na mňa veľmi hrdý. Mal som po góle husiu kožu, v perfektnej atmosfére to bolo úžasné,“ poznamenal 25-ročný rodák z amerického Annapolisu, ktorý ostatné dve klubové sezóny strávil v HK Poprad. V sobotu na odvetu proti Lotyšom nastúpi v známom prostredí. "V sobotu hráme v Poprade ďalší zápas a bolo by pekné dať ďalší gól. Podstatný je však tímový výkon a víťazstvo, nie zbieranie kanadských bodov. “

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

"Tréneri nám prízvukovali, že Lotyši budú od začiatku agresívni, no postrážili sme si to. Prvé dve tretiny sme hru kontrolovali a padli nám tam pekné góly. V tretej tretine nás mrzia vylúčenia, ktoré nás dostali pod tlak. Chalani na ľade a Paťo Rybár v bránke však spravili výbornú prácu.“ zhodnotl duel útočník Andrej Kudrna. 


Tagy: Miroslav Šatan Slovensko Michel Miklík Lotyšsko Craig Ramsay

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR – Roman Hanc

DISKUSIA