VIDEO Finálová séria sa razom mení na drámu: Hlasy aktérov po krutom výprasku obhajcu titulu!

Juraj Cebák a Dalibor Bortňák v súboji pri mantineli
Juraj Cebák a Dalibor Bortňák v súboji pri mantineli

TRENČÍN - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad súpermi z Banskej Bystrici jednoznačne 6:0 v piatom súboji finále play-off najvyššej slovenskej súťaže a v sérii znížili na 2:3. Trenčania rezolútne už po druhý raz odmietli koniec sezóny a jasne sa vyvíjajúcu finálovú sériu (zaostávali už 0:3 na zápasy) menia na drámu. Šiesty súboj o titul hokejového majstra Slovenska odohrajú v nedeľu 22. apríla od 18.00 h v Banskej Bystrici.

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Toto je presne tá partia ľudí, ktorá sa dostala až do finále, v ktorom ukazuje, že nikdy nič nie je stratené. V nedeľu musíme pokračovať a opäť zabojovať."

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Tomáš Hiadlovský, brankár Dukly Trenčín: "Oveľa viac, ako čisté konto, ma teší víťazstvo. Séria sa totiž hrá iba na víťazstvá. Hrali sme veľmi dobre, diváci boli fantastickí. Dnešnému zápasu nič nechýbalo. Sme radi, že ešte máme o čo hrať."

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Nemôžem byť spokojný s výsledkom ani výkonom. Chceli sme sa vyvarovať chýb, ale nepodarilo sa nám to a inkasovali sme góly. Súper bol hladnejší po víťazstve, čo ma mrzí, pretože vo finále sa hrá o všetko. My sme tú vôľu v tomto zápase neukázali. Musíme sa vrátiť k tomu, čo sme hrali predtým. Do ďalšieho zápasu doma nastúpiť s iným nastavením a emóciami."

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Dalibor Bortňák, útočník B. Bystrice: "Neviem, kde sa stala chyba. Musíme sa v ďalšom zápase oveľa viac sústrediť na začiatok, nemôžeme dopustiť, aby sme hrali od úvodu takto laxne."


Tagy: HK Dukla Trenčín HC '05 iClinic Banská Bystrica

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Henrich Mišovič; Video: TASR

DISKUSIA