VIDEO Zlá sezóna zakončená ďalším nezdarom: Jágrovi sa rozplynul veľký sen!

Jaromír Jágr na striedačke Kladna
Jaromír Jágr na striedačke Kladna

KLADNO - Hokejový útočník Jaromír Jágr bol pripravený v nedeľu pomôcť Kladnu v boji o návrat do extraligy na ľade Litvínova, nakoniec však hrať nemusí.

Rytíři po domácej porážke s Jihlavou 1:2 prišli o šancu na postup do najvyššej súťaže a na tvári majiteľa klubu, ktorý po zranení pravidelne chodil vypomáhať trénerom na striedačku, bolo poznať veľké sklamanie.

"Bolo to opatrné z oboch strán ... Nikto nechcel urobiť chybu. Jedna chyba však rozhodla, škoda," povedal Jágr novinárom. Dukla o výhre, ktorá ju naopak udržala v hre o zotrvanie v najvyššej súťaži, rozhodla v 57. minúte, keď sa presadil kladniansky odchovanec v službách Jihlavy Richard Diviš. Kladno nepatrilo medzi favoritov baráže, nakoniec ale dlho bojovalo o postup. Štvrtá prehra v rade ale znamenala konečnú.

"Mali sme úseky, kedy sme hrali výborne, niektoré zas príliš dobré nie. Asi najväčší problém nášho tímu bolo strieľanie gólov a presilovky. V tejto kategórii sme boli najhorší zo všetkých štyroch tímov. Na tom budeme musieť popracovať," povedal štyridsaťšesťročný útočník, ktorý sa do Kladna vo februári vrátil z nevydareného angažmánu v Calgary.

Hoci bol Jágr z porážky a konca boja o postup do extraligy sklamaný, dlho ju "rozdýchavať" nebude musieť. "Ja dlho nie. Treba ísť dopredu, začať pracovať na ďalšej sezóne. Nebude nič jednoduché, máme pred sebou kus práce, musíme sa rozhodnúť, akým pôjdeme smerom. Akí hráči zostanú, akí nie. Začneme od mládeže, pokúsime sa byť lepší a postúpiť," podotkol.

Na striedačke, na ktorej stál spoločne s trénermi Miloslavom Hořavou a Pavlom Paterom celú baráž, príliš nervózny nebol. "Za svoju hokejovú kariéru som toho zažil hrozne veľa, takže nervy nemám. Keď hrám, je to o niečo horšie. Na striedačke je to ďaleko jednoduchšie, keď nemusím hrať. Mám veľa sily, energie, vidím veci inak. Dokážem sa vžiť do role hráča. Viem, že niektoré veci nevyjdú, ako by si chlapci predstavovali. Je to dané únavou. Dôležité je, že všetci chceli urobiť maximum," povedal Jágr.

Najproduktívnejší Európan v histórii NHL ľutoval, že na začiatku baráže kladnianski hráči mali z extraligových súperov prílišný rešpekt. "Po prvých dvoch zápasoch sa to trochu upokojilo, naši hráči si začali viac veriť. Mali sme tam pasáž, kedy sme vyhrali trikrát za sebou, bodovali sme často, vyšvihli sme sa na postupové miesto. Ale koniec nám utieklo," poukázal Jágr na súčasnú sériu porážok.

Kľúčovým nezdarom podľa Jágra bol záver zápasu proti Karlovým Varom. Stredočesi inkasovali 16 sekúnd pred koncom normálnej hracej doby vyrovnávajúci gól a potom prehrali po nájazdoch. "Možno by to vyzeralo inak, mali by sme o dva body viac. Hráči by si navyše ďaleko viac verili," povedal olympijský víťaz a dvojnásobný majster sveta.

Keby Kladno proti Jihlave uspelo, Jágr by v nedeľu v Litvínove nastúpil. Dnes ale hrať nechcel. "Verte mi, že som si dával plusy a mínusy k sebe. A vyšlo, že bude lepšie, keď nenastúpim. Je to veľmi ťažké rozhodnutie. Po prvé - ja som dva mesiace nebol s tímom na tréningu. Nie som boh, aby som bez tréningu prišiel a myslel si, že rozhodnem zápas. To by musel byť malý zázrak, aby sa to stalo. Vedel som, že v tom nepomôžem. Druhá vec je, že by sa začalo siahať do zostavy, čo je veľmi problematické," uviedol Jágr.

V nedeľu by hral aj preto, že proti Litvínovu nesmie podľa dohody klubov nastúpiť útočník Miloslav Hořava. "Takže by sa uvoľnilo jedno miesto a nemusela by sa meniť zostava," vysvetlil. Hoci bol vo štvrtok s tímom na ľade, jeho zdravotný stav stále nie je ideálny. "Sám som trénoval aj po večeroch. Ale to neznamená, že som bol stopercentne zdravý natoľko, aby som mohol nastúpiť v tak dôležitom zápase, ako je baráž," povedal Jágr.

Od polovice februára bol mimo hru s poranenými väzmi v pravom kolene a poškodeným meniskom. "Teraz sa hlavne musím dať stopercentne dohromady, aby som bol v poriadku, či ešte budem chcieť hrať hokej. Aby som bol platný hráč, musím byť stopercentne zdravý. Druhá vec je, aj keď som nemohol hrať, mal som možnosť vidieť veľa hráčov. To mi pomôže sa rozhodnúť, ako ďalej," dodal Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook Rytíři Kladno; Video: Facebook Rytíři Kladno

DISKUSIA