VIDEO Veľká radosť na Záhorí: Krásny gól spoza šestnástky oživil nádej Senice na záchranu!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SENICA - Domáci futbalisti Senice zvíťazili nad hráčmi Podbrezovej 1:0 v sobotňajšom stretnutí 6. kola skupiny o udržanie v rámci nadstavbovej časti najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Jediný gól zápasu zaznamenal v 38. minúte po strele spoza šestnástky domáci záložník Frank Castaňeda. Rodák z Kolumbie si pripísal prvý gól po januárovom príchode na Záhorie. Seničania sa môžu tešiť z druhého jarného víťazstva, prvý triumf dosiahli rovnako nad Podbrezovou, keď začiatkom marca zvíťazili doma totožným výsledkom 1:0. Na Prešov, ktorý okupuje predposledné miesto v tabuľke znamenajúce účasť v baráži, strácajú štyri kolá pred koncom súťaže už iba 2 body.

Záhoráci sa po týždni opäť stretli s Horehroncami, tentoraz na domácej pôde. Úvod zápasu priniesol živý futbal a najmä domáci sa snažili o útočný herný prejav. Hneď v 3. minúte Krč z uhla takmer prekvapil brankára Kuciaka, ktorý loptu vyrazil na roh. Na druhej strane Bernadina vyskúšal pozornosť brankára Holeca. V 12. minúte kombinovali domáci po prihrávke Herreru, z otočky vystrelil Castaneda, Kuciak vyrazil jeho pokus. Dobrú možnosť mali domáci na konci úvodnej štvrťhodiny. Krčovu strelu po zemi zvnútra pokutového územia obratný Kuciak výborne kryl. Potom tempo hry trochu upadlo a zaujímavých bolo posledných desať minút. V 38. minúte sa podarilo domácim streliť úvodný gól, po rýchlej akcii, na začiatku ktorej bol dlhý výkop brankára Holeca, sa lopta dostala ku Castanedovi, a ten vystrelil spoza šestnástky k pravej žrdi a brankár Kuciak nemal nárok. Ten istý hráč o dve minúty prebral dlhú loptu, prehadzoval Kuciaka, lopta letela vedľa. Záhoráci sa dostali ešte do dvoch zakončení. Lopta po Chacónovej strele letela vedľa a po hlavičke Ranka zasiahol opäť brankár Kuciak.

V druhom polčase sa už nehral taký útočný futbal. V 60. minúte zaujímavú akciu vymysleli Seničania, Cuadros potiahol loptu až do pokutového územia, ale nastrelil iba spoluhráča Chacóna. Hostia mali vážnejšiu šancu v 68. minúte, keď po hlavičke Wiezika zazvonilo brvno Holecovej bránky. Záhoráci bojovali a bolo na nich vidieť túžbu po plnom bodovom zisku. V 74. minúte po dlhom aute Herreru hlavičkoval na vlastnú bránku Djordjevič, situáciu zachránil iba reflexívny zákrok Kuciaka. Hostia ohrozili brankára Holeca ešte raz, keď v 82. minúte po Lepiešovej strele Holec kryl loptu. Na druhej strane v 88. minúte mohol zvýšiť po rohovom kope Práznovský, ale z dobrej pozície našiel iba pripraveného Kuciaka. Seničania dosiahli víťazstvo a hrou naznačili, že v boji o záchranu ešte nepovedali posledné slovo.

FK Senica - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Gól: 38. Castaneda. Rozhodovali: Chmura - Vorel, Štrbo, ŽK: Krč, Herrera, Villarraga, Vaščák - Sedláček, 456 divákov

Senica: Holec - Ranko, Práznovský, Villarraga – Herrera (90.+2 Podhorin), Krč (76. Vaščák), Cuadros, Richtárech - Brašeň – Chacón (81. Medveděv), Castaneda

Podbrezová: Kuciak – Magda (46. Mikuš, 73. Lepieš), Krivák, Djordjevič, Viazanko – Turňa, Sedláček - Bernadina, Tereščenko, Mejri (60. Jedinák) – Wiezik

Ton Caanen, tréner Senice: "Bol som spokojný s našou hrou, hrali sme ako jeden tím. Hráči, ktorí sa dostali na plochu, pochopili, že musíme hrať ako jedno mužstvo. Futbal, ktorý sme ukázali v prvom polčase, bol pekný a kombinačný. Neutvorili sme si síce veľa šancí, ale futbal, ktorý sme hrali, mi dal dobrý pocit. Extra motivácia pre nás bola aj to, že Prešov v piatok remizoval s Nitrou, čo nám dalo opäť náznak, že sa k nim priblížime, ak budeme bodovať. Pomohlo nám to, že sme strelili prvý gól v prvom polčase pomerne rýchlo, pretože čím viac trvá, než strelíme prvý gól, tým sme nervóznejší, a to potom nie je pre nás dobré. Hráčom, ktorí sa dostali na ihrisko, skladám veľký kompliment. Som veľmi šťastný nielen za klub, ale aj kvôli fanúšikom, pretože to, čo potrebujete vo futbale, sú víťazstvá."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Do Senice sme prišli s cieľom bodovať, chceli sme si tu svojím spôsobom pripraviť pôdu, aby sme definitívu potvrdili a vyhli sa matematicky miestu, čo sa týka baráže. S tým sme nastupovali, ale ukázalo sa, že zranenia a mnoho absencií, ktoré máme, boli rozhodujúce. Chlapi, ktorí dostali šancu, sa snažili, urobili všetko, ale, žiaľ, nedokázali sme nadviazať na zápas doma. Preto je výsledok z nášho pohľadu nepriaznivý. Na druhej strane, nastúpili aj chlapci, ktorí sú vekom ešte dorastenci, dostali veľmi dobrú školu, aby vedeli, koľko ešte musia pracovať, aby z nich boli dobrí futbalisti. Domácim gratulujem k víťazstvu."

ViOn si podelil body s Michalovcami

Od úvodnej minúty sa hral obojstranne otvorený a ofenzívny futbal. Gólový účet otvoril už v 3. minúte stretnutia Ewerton, ktorý využil nedorozumenie v obrane hostí a povedľa vybiehajúceho Bieszczada namieril presne do pravého dolného rohu. V 14. minúte sa zastreľoval Orávik, ktorého prudkú strelu brankár hostí vytesnil na roh. V 20. minúte pohrozili aj hostia. Kurminowski vyzvŕtal dvoch domácich bekov, ale zoči-voči Kováčovi namieril iba do neho. Už po pár sekundách opäť čaroval Kováč, keď Kurminowského hlavičku z dvoch metrov stihol kryť. Skóre sa opäť zmenilo v 23. minúte. Spoza šestnástky napriahol Orávik a jeho strela skončila v sieti - 2:0. Po polhodine hry hlavičkoval Harba z troch metrov nad a v 36. minúte sa Bartolomeu rútil sám na bránku, ale z ideálnej pozície trestuhodne prestrelil. V závere prvého polčasu ešte Pleva našiel Horníka, ten však sám pred Bieszczadom trafil iba jeho nohy.

Do druhého polčasu Zemplínčania pridali jeden rýchlostný stupeň a domáca obrana mala čo robiť. V 52. minúte rozohral Žofčák štandardnú situáciu, lopta sa dostala k Antonovovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 2:1. Sústavný tlak hostí priniesol ovocie v 72. minúte. Žofčák priťukol zo štandardnej situácie loptu Kavkovi a ten strelou z 25 metrov prekvapil Kováča - 2:2. V hektickom závere Pintér po rohu Orávika namieril iba do brvna, odrazenú loptu ani z dvoch metrov Harba nevedel poslať do siete. V 90. minúte Plevovu gólovú strelu vyrazil Bieszczad. Po stretnutí diametrálne odlišných polčasov sa body rozdelili.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Zemplín Michalovce 2:2 (2:0)
Góly: 6. Ewerton, 23. Orávik - 52. Antonov, 72. Kavka. Rozhodovali: Kráľovič – Lieskovský, Poláček, ŽK: Pitér (Zlaté Moravce), 562 divákov.

Zlaté Moravce-Vráble: Kováč - Horník, Pintér, Nikolič (46. Kotula), Chren - Pleva - Orávik, Harba, Bartolomeu (65. Bariš), Ewerton - Urgela (73. Šašinka)

Michalovce: Bieszczad - Žofčák, Kavka, Mancilla, Šumejko (46. Kovaľ) - Bednár - Jankauskas, Antonov, Niši, Kolesár (46. Sulley) - Kurminowski

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Prvý polčas bol z našej strany výborný. Také šance, aké mali Bartolomeu alebo Harba, sa proste musia premeniť. Po góle na 2:1 padla na nás totálna deka. Jedno musím povedať, chýba nám hráč, ako je Igor Žofčák. Máme bod, treba to brať pozitívne. V sobotu máme Prešov, na ktorý sa musíme maximálne pripraviť."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Celé stretnutie sa hral slušný futbal, napriek tomu, že prvý polčas bol z našej strany priam katastrofálny. Keby domáci dali na 3:0, zápas by bol prakticky uzavretý. Druhý polčas sme hrali, čo vieme. Myslím si, že nakoniec to bola spravodlivá remíza."

Viac o téme: FK Senica MFK Zemplín Michalovce FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble FK Železiarne Podbrezová