Plzeň sa vďaka hetriku Čermáka konečne dočkala: Viktorku k výhre potiahlo aj slovenské trio

Aleš Čermák hetrikom zariadil triumf PlzneAleš Čermák hetrikom zariadil triumf Plzne Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Futbalisti Viktorie Plzeň vyhrali v sobotňajšom zápase 25. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku Zbrojovky Brno 3:1. Hetrikom sa blysol Aleš Čermák. V drese hostí odchytal celý zápas slovenský brankár Matúš Kozáčik, 90 minút boli na trávniku tiež útočník Marek Bakoš a stredopoliar Patrik Hrošovský. Zverenci Pavla Vrbu majú na čele tabuľky 8-bodový náskok pred Slaviou Praha, ale tá disponuje nedeľňajším duelom v Liberci.

Hráči Zlína uspeli v Mladej Boleslavi 1:0. Za domácich odchytal celé stretnutie Martin Polaček, Lukáš Pauschek bol na ihrisku tiež celý zápas a dostal žltú kartu. Za Zlín hral Róbert Matejov do 45. minúty.

Bohemians 1905 Praha remizoval s Vysočinou Jihlava 1:1. V drese hostí odchytal celý duel Matej Rakovan, Miroslav Keresteš hral do 57. minúty, Jozef Urblík nastúpil v 73. minúte a dostal žltú kartu.

Sigma Olomouc zvíťazila nad Baníkom Ostrava 1:0. Domáci sa vďaka trom bodom posunuli na tretie miesto o dva body pred Spartu Praha. Ostrava zostala po prehre na predposlednej priečke s trojbodovým mankom na Vysočinu Jihlava.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Gól: 71. Plšek, ČK: 80. Kalvach po 2. ŽK - 90.+4 Procházka
/Marek Hlinka odohral celé stretnutie, brankár Viktor Budinský (obaja Ostrava) bol na lavičke náhradníkov/

Bohemians 1905 Praha - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)
Góly: 60. Mašek - 79. Mara
/Matej Rakovan odchytal celé stretnutie, Miroslav Keresteš hral do 57. min, Jozef Urblík (všetci Jihlava) hral od 73. min a dostal ŽK/

1. FC Slovácko - Dukla Praha 2:0 (2:0)
Góly: 39. a 45. Havlík (druhý z 11 m)
/Patrik Šimko (Slovácko) bol na lavičke náhradníkov - Ivan Schranz odohral celé stretnutie, Frederik Bílovský hral od 46. min, brankár Matúš Hruška a Samuel Dancák (všetci Dukla) boli na lavičke náhradníkov/

FK Mladá Boleslav - FC Zastav Zlín 0:1 (0:0)
Gól: 67. Vukadinovič
/Martin Polaček odchytal a Lukáš Pauschek (obaja Mladá Boleslav) odohral celé stretnutie, Pauschek dostal ŽK - Róbert Matejov (Zlín) hral do 45. min/

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)
Góly: 81. Ashiru - 26., 32. a 48. Čermák
/Martin Juhar (Brno) bol na lavičke náhradníkov - Matúš Kozáčik odchytal, Marek Bakoš a Patrik Hrošovský (všetci Plzeň) odohrali celé stretnutie, Kozáčik dostal ŽK/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Matúš Kozáčik Zbrojovka Brno Aleš Čermák