VIDEO Český brankár sa postaral o nevídanú kuriozitu: To som ešte nikdy nezažil!

Zdeněk Zlámal
Zdeněk Zlámal

MLADÁ BOLESLAV - Stretnutie 25. kola najvyššej českej futbalovej ligy medzi Mladou Boleslavou a Zlínom bolo v 26. minúte za bezgólového stavu kuriózne prerušené kvôli zničenej bránke. Jej tyčku pri zákroku kuriózne zlomil hosťujúci gólman Zdeněk Zlámal.

Tyčku bránky vychýlil z jej osi Zlámal pri likvidácii nepodareného centra Petra Mareša. Bránku museli usporiadatelia odniesť a vymeniť za náhradnú. Rozhodca Ondřej Lerch nastavil prvý polčas o 14 minút. Zlín gólom Vukadinoviča zo 67. minúty nakoniec zvíťazil 1:0.

"Bola tam dlhá lopta, nikto mi nekričal, že to ide vedľa, takže som tam dal ruku a trošku narazil do brány. A keď som sa potom pripravoval na rohový kop, tak bola bránka trochu ohnutá," opísal situáciu bez dvoch kilogramov stokilový Zlámal, ktorého vraj náraz do tyčky vôbec nebolel.

Zničenú bránku by chcel mať doma ako cennú pamiatku. "Ja som už hovoril, že mi tú bránku musíte poslať, aby som si ju dal doma na záhradu. Rád ju zaplatím, pretože to je krásny suvenír. Myslím, že doteraz nemala nejakú extra hodnotu, ale teraz ju bude mať. Dáme to možno do dražby na nejaké dobročinné účely," usmieval sa tridsaťdvaročný gólman.

Situáciu brali s humorom aj obaja tréneri. "To som ešte nikdy nezažil a nikdy to asi ani nezažijem. Máme stále niečo prvýkrát. Je to slon, takto preraziť bránu," podotkol zlínsky kouč Vlastimil Petržela.

"Ja som ani nevedel, čo na to povedať, aké sú pravidlá, či sa stretnutie bude alebo nebude dohrávať, či sa bude dávať nová alebo náhradná bránka. V tom som mal obrovský nedostatok v disciplinárnom poriadku," doplnil tréner Mladej Boleslavi Jozef Weber.


Tagy: FK Mladá Boleslav FC Fastav Zlín Zdeněk Zlámal

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
fcfastavzlin.cz; Video: Youtube

DISKUSIA