Slovensko má nôž na krku: Schmiedlovú rozhodilo krvavé zranenie a podľahla bieloruskej jednotke

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová

MINSK - Slovenské tenistky prehrávajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 1:2. O druhý bod pre bieloruské farby sa na harde v Minsku postarala Arina Sobolenková, ktorá v úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú 6:3, 6:4. V záverečnom singli sa mali v aréne Čižovka predstaviť Aleksandra Sasnovičová a Viktória Kužmová.

Schmiedlová pre žalúdočné problémy nenastúpila na úvodnú sobotňajšiu dvojhru proti Sasnovičovej, no v nedeľu dostala prednosť pred Janou Čepelovou i Rebeccou Šramkovou. Zápas so Sobolenkovou mal pre ňu smolný začiatok, keď hneď v prvom geme sa pri pokuse dobehnúť loptičku pošmykla a oškrela si koleno. Krvácajúcu ranu jej musel ošetriť a zalepiť slovenský tímový lekár Roman Fano. 

Krátka pauza Schmiedlovú vyviedla z rytmu, po návrate na kurt dvakrát stratila podanie a Sobolenková si vybudovala náskok 4:0. Bieloruska hrala rýchlo a agresívne, kvalitne returnovala. Schmiedlová v ďalších minútach znížila na 2:4, no Sobolenková si už koncovku prvého setu postrážila. V osude druhého dejstva rozhodol gem za stavu 2:2, v ktorom Schmiedlová viedla pri vlastnom podaní 40:0, no napokon si neudržala servis.

Sobolenková bola po triumfe nad víťazkou turnaja WTA v Bogote spokojná. "Mám radosť, že sa mi podarilo pre Bielorusko vybojovať druhý bod. Dúfam, že Saša Sasnovičová to teraz doklepne a že sa zachránime vo svetovej skupine. Neprekvapilo ma, že som hrala proti Schmiedlovej. Čakali sme, že Slováci ju v nedeľu nasadia. Dôležité bolo, že mi to tam v rozhodujúcich momentoch padalo. V záverečnom geme ma podržalo podanie," uviedla 19-ročná Bieloruska v prvom interview priamo na kurte.

Bielorusko - SLOVENSKO 2:1 
Aleksandra Sasnovičová - Jana Čepelová 7:6 (6), 7:5
Arina Sobolenková - Viktória Kužmová 2:6, 6:2, 6:7 (5)
Sobolenková - Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:4


Tagy: Bielorusko Jana Čepelová Slovensko Arina Sobolenková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA