Slovensko zachraňuje tínedžerka: Vďaka Kužmovej stále žije nádej na víťazstvo!

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová

MINSK - Slovenské tenistky hrajú v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 2:2. O vyrovnávajúci bod pre družstvo kapitána Mateja Liptáka sa na harde v Minsku zaslúžila Viktória Kužmová, ktorá v súboji tímových dvojok zvíťazila nad Aleksandrou Sasnovičovou 6:1, 7:6 (3). O víťazovi duelu v aréne Čižovka tak rozhodne až záverečná štvorhra.

Kužmová hrala v prvom sete zápasu so Sasnovičovou rovnako ako v sobotňajšom stretnutí proti Arine Sobolenkovej ako z partesu. Výborne podávala, bola agresívna na returne. Pri dlhších výmenách dokázala súperku rozbehať a získať fiftín winnerom tesne k základnej čiare. Sasnovičová za stavu 0:5 odvrátila setbal, no Kužmová následne pri vlastnom servise spečatila zisk úvodného dejstva.

V druhom sete Bieloruska zlepšila percento prvého podania a držala s Kužmovou krok. Za stavu 3:2 sa dostala k brejkbalu, no talentovaná Slovenka ho odvrátila víťazným bekhendom po čiare. Za stavu 4:5 Kužmová otočila z 15:30 a v ďalšom geme sa dostala k brejkbalu. Nevyužila ho však a tak na rad prišiel tajbrejk. V ňom si Kužmová vybudovala náskok 5:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

"Bolo to veľmi ťažké. Úplne iný zápas ako včera, pretože súperka mala odlišný štýl. Som rada, že som napokon zvládla tie dôležité momenty a zachovala som našu šancu. Taktiku som mala v podstate rovnakú ako v sobotu, lebo bola postavená na mojej hre. Snažila som sa tlačiť sa do kurtu a ísť cez Sasnovičovej forhend, ktorý ona má trošičku slabší. Teraz idem na štvorhru. Pokúsime sa v nej predviesť čo najlepší výkon a uspieť," povedala Kužmová vo vysielaní RTVS. Na "winnery" bola lepšia 19:15, zároveň urobila o čosi menej nevynútených chýb - 33:35.

Sasnovičová zložila súperke kompliment. "Kužmová hrala výborne. V prvom sete jej vyšlo prakticky všetko, na čo siahla, dokázala zzhrať víťazný úder z každej pozície. V druhom dejstve som sa zlepšila, no Viktória zvládla rozhodujúce momenty a zaslúžene zvíťazila."

baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:
Bielorusko - SLOVENSKO 2:2 

Aleksandra Sasnovičová - Jana Čepelová 7:6 (6), 7:5
Arina Sobolenková - Viktória Kužmová 2:6, 6:2, 6:7 (5)
Sobolenková - Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:4
Sasnovičová - Kužmová 1:6, 6:7 (3)


Tagy: Viktória Kužmová Aleksandra Sasnovičová

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA