Tréner Kozák otvorene o Hamšíkovi: Radil som mu, aby z Neapola odišiel!

Ján Kozák
Ján Kozák

BRATISLAVA - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák poskytol rozhovor pre talianske médiá a prehovoril aj o Marekovi Hamšíkovi.

Celý rozhovor prináša oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu"Radil som mu, aby z Neapola odišiel. Bolo to po európskom šampionáte vo Francúzsku, kedy mal Marek 28 rokov a bol na vrchole, fyzicky bol veľmi silný, darilo sa mu a práve preto som mu radil, aby zmenil klub. Marek má však Neapol veľmi rád, je srdciar a rozhodol sa zostať. Myslím si, že on svoju kariéru v Neapole aj ukončí," povedal Kozák.

Neapol dnes čaká kľúčový súboj o titul na pôde Juventusu. SSC čaká na titul od roku 1990. „Veľmi by som Marekovi želal, aby s Neapolom získal titul, ale úprimne, Juventus má silnejšie mužstvo a aj víťazná mentalita a túžba je u hráčov Juventusu väčšia,“ myslí si Kozák.

Reprezentačný kouč vychválil aj Marekov prístup k reprezentácii. „Postupne sa vypracoval na vynikajúceho hráča. Už ako veľmi mladý vo veku devätnásť rokov dostal šancu v národnom tíme a postupne získaval skúsenosti. Aj jemu trvalo istý čas, kým sa v reprezentácii vypracoval na kľúčového hráča a veľmi mu k tomu pomohlo aj pôsobenie v zahraničí, v Neapole. Marek je tvrdý profesionál, rád chodí reprezentovať, vždy je stopercentne pripravený. Postupne sa okolo neho vytvorila v reprezentácii silná partia, ktorá mu pomohla, že sa stabilizovala jeho výkonnosť na vysokej úrovni a má rešpekt nielen na Slovensku i v Európe. Osobne som sa s ním spoznal až v reprezentácii a hneď mi zaimponoval svojou profesionalitou, na tréningoch i v zápase dá zo seba sto percent.“ 


Tagy: Ján Kozák Marek Hamšík

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Sakchai Lalit

DISKUSIA