Slovensko je vo štvrťfinále: Osemnástka na majstrovstvách deklasovala Francúzsko!

Mladí Slováci sa radujú z góluMladí Slováci sa radujú z gólu

ČEĽABINSK - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili v nedeľnom treťom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v B-skupine nad Francúzmi 7:1. Vysoký triumf nad outsiderom zaručil mladým Slovákom definitívu medzi najlepšou osmičkou vo štvrťfinále šampionátu v Rusku.

Prvých desať minút neprinieslo veľké šance ani na jednej strane. Ako prví udreli slovenskí reprezentanti, keď v 12. minúte po buly prestrelil od modrej Samuel Kňažko aj vďaka cloniacemu Maximovi Čajkovičovi brankára súpera. Už o štyri minúty však bolo vyrovnané, keď strela Julesa Galleta z pravého kruhu preletela tesne nad betónom Samuela Vyletelku. Radosť Francúzom už po 36 sekundách pokazil Čajkovič.

V úvode druhého dejstva viedli mladí Slováci o dva góly, keď po individuálnej akcii posunul pred bránkou Čajkovič puk Oliverovi Okuliarovi, ktorý zakončil s prehľadom. V 31. minúte poslal puk za chrbát Valentina Duquenna autor prvého presného zásahu Kňažko a o šesť minút pri hre piatich proti piatim zasunul puk do bránky pomedzi betóny Adam Paulíny.

Zverencom Viliama Čacha vyšiel úvod tretej tretiny, keď sa zásluhou Okuliara a Paulínyho vzdialili súperovi v bránke už s Adrienom Vazzazom na šesť gólov a bez väčšej námahy dohrali stretnutie.

MS v hokeji do 18 rokov - B-skupina (Čeľabinsk/Rus.) - nedeľa:

Francúzsko - Slovensko 1:7 (1:2, 0:3, 0:2)
Góly: 16. Gallet (Schmitt) - 12. S. Kňažko (Čajkovič, K. Kováčik), 16. Čajkovič (Ilenčík, O. Okuliar), 22. O. Okuliar (Čajkovič, K. Kováčik), 31. S. Kňažko (K. Kováčik, O. Okuliar), 37. Paulíny (K. Kováčik), 41. O. Okuliar (Čajkovič, Ilenčík), 42. Paulíny (Ferenyi, D. V. Tkáč)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Alarie (Kan.), Hoppe (Nem.) - Chaput (Kan.), Nikulainen (Fín.), 4590 divákov

Zostavy:
Francúzsko: Duquenne (41. Vazzaz) - Couland, Bataille, Schmitt, Bourillon, Allais, Coffy - Plagnat, Dube, Gallet - Dair, Fabre, Quattrone - Bruche, Chautant, Leroux - Mainot, Rousseau, Guer - Rabl
Slovensko: Vyletelka - Dlugoš, O. Turan, Ilenčík, S. Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, S. Hudec - Sojka, Džugan, Mrázik - O. Okuliar, K. Kováčik, Čajkovič - Ferenyi, A. Paulíny, V. D. Tkáč - J. Sarvaš, Zubek, Čederle

Viac o téme: Slovensko Francúzsko
  • Zdroj: SITA, športky