Sklamaná Schmiedlová ťažko hľadala slová: Oškreté koleno zápas neovplyvnilo...

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová

MINSK - Anna Karolína Schmiedlová podľahla domácej Arine Sobolenkovej za 91 minút 3:6, 4:6 v úvodnej nedeľňajšej dvojhre, celkovo tretej, v rámci víkendového stretnutia Bielorusko - Slovensko v Minsku v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 tenisových reprezentačných družstiev žien.

Bol to premiérový vzájomný duel týchto jednotiek kádrov. Schmiedlová mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 12:17, oveľa aktívnejšia Sobolenková skončila na hodnotách 32:39, na tzv. vynútené chyby zaostala zdolaná citeľne 14:3.

Slovenka bola po prehre sklamaná. "Mrzí ma, že mi zápas nevyšiel podľa predstáv. Nemyslím si, že ho ovplyvnilo oškreté koleno. Nechala som si ho ošetriť, lebo mi krvácalo, aj tak by si to všimli a prišlo by k prerušeniu hry. Škoda, že som nedokázala dostať Sobolenkovú pod väčší tlak. Hrala však výborne, agresívne a potvrdila, že vo Fed Cupe podáva ešte lepšie výkony ako na turnajoch. Veľký obdiv pre Viku Kužmovú za to, že ju v sobotu dokázala zdolať. V druhom sete bol kľúčový piaty gem, v ktorom som viedla 40:0, no stratila som servis. Zdravotne som sa cítila dobre, žalúdok ma už nebolel," uviedla Schmiedlová.


Tagy: Anna Karolína Schmiedlová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Sergei Grits

DISKUSIA