Lipták po prehre priznal, čo je naša Achillova päta: Je najvyšší čas s tým niečo spraviť

Matej Lipták
Matej Lipták

MINSK - Matej Lipták po prehre v Bielorusku priznal, že štvorhra je Achillova päta slovenského fedcupového tímu. Podľa slov kapitána družstva je najvyšší čas s tým niečo spraviť. Lipták tvrdí, že mladé tenistky treba už v juniorskom veku nabádať, aby hrávali na turnajoch nielen dvojhry, ale aj debla.

Viktória Kužmová s Annou Karolínou Schmiedlovou nestačili v rozhodujúcom zápase na harde v Minsku na tandem Vera Lapková, Lidia Morozovová. Slovenky nepostúpili medzi elitnú fedcupovú osmičku. "Dlhé roky doplácame na to, že na rozdiel od Češiek, Nemiek, Rumuniek či Austrálčaniek nemáme kvalitný deblový pár. Máme dobré singlistky, no ak rozhoduje štvorhra, ťaháme takmer vždy za kratší koniec. Bielorusky nehrali perfektne, no v dôležitých momentoch ukázali väčšie deblové skúsenosti a boli sebavedomejšie," priznal  šéf slovenskej lavičky

Lipták chcel pôvodne postaviť Janu Čepelovú, no tá sa necítila zdravotne fit. Príležitosť dostala Schmiedlová, ktorá hráva štvorhry iba sporadicky: "Škoda, že nemohla nastúpiť Janka. Mala problémy s lakťom a nemohla servovať. Kaja predsa len nie je deblistka, navyše zápas s bieloruskou jednotkou Arinou Sobolenkovou jej odčerpal sily."
      


Tagy: Bielorusko Slovensko Matej Lipták

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA