VIDEO Hokejové finále malo v Bystrici nechutnú dohru: Poriadna strkanica a lietali aj päste!

Peter Fruhauf z HK Dukla Trenčín a Eric Faille z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica
Peter Fruhauf z HK Dukla Trenčín a Eric Faille z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA - Nechutnú dohru mal šiesty zápas finále play-off hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 medzi Banskou Bystricou a Trenčínom, v ktorom hosťujúca Dukla zvíťazila 3:2 a vyrovnala stav série na 3:3. Počas pozápasových rozhovorov sa niekoľkí fanúšikovia „baranov“ ocitli v útrobách štadióna a snažili sa dostať do domácej hráčskej kabíny.

Prišlo k poriadnej strkanici, lietali aj päste a situácii upokojil až príchod policajných zložiek. Incident mal za následok zrušenie tlačovej konferencie s trénermi oboch kolektívov.

Bitku v útrobách štadióna môžete sledovať v čase 10:23

Keďže ani šesť finálových duelov nerozhodlo o majstrovi, vyvrcholenie súťaže prinesie utorkový duel v Trenčíne. „Do nedeľňajšieho zápasu sme šli s pokorou a malou dušičkou. Padli nám tam góly, aj keď šťastné, ale aj tie sa rátajú. V tretej tretine sme boli pod tlakom, ale ustáli sme to. Teraz ideme domov, kde to bude 50 na 50. Uvidíme, kto bude majster,“ poznamenal skúsený útočník Trenčína Branko Radivojevič.

Jeho družstvo pritom vo finále prehrávalo už 0:3 na zápasy. Duklu v hľadisku povzbudzoval v nedeľu aj Marián Gáborík, útočník klubu zámorskej NHL Ottawa Senators, ktorý len v sobotu priletel domov. „Od stavu 0:3 na zápasy bol každý duel vabank. Chlapci by buď vyhrali alebo skončili. Teraz bude siedmy súboj,“ povedal Gáborík v nedeľu večer.

Na strane Banskobystričanov bolo po nedeli zjavné sklamanie z vývoja. „Rovnako ako súper potrebujeme štvrté víťazstvo. Trenčín je síce vo výhode, ale ide o zápas číslo sedem, ktorý sa pokúsime vyhrať,“ povedal kapitán „baranov“ Tomáš Surový.


Tagy: HK Dukla Trenčín HC '05 iClinic Banská Bystrica

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Peter Rusko; Video: TA3, Huste.tv

DISKUSIA