VIDEO Rasistický útok v basketbalovej lige: Hráč Košíc opľul súpera tmavej pleti!

Konflikt v zápase medzi Interom Bratislava a KB Košice
Konflikt v zápase medzi Interom Bratislava a KB Košice

BRATISLAVA 23. apríla (SITA) - Sobotňajšie piate semifinále play-off Slovenskej basketbalovej ligy 2017/2018 medzi domácim Interom Bratislava a KB Košice poznačil nepekný incident. Vo vyhrotenom súboji série, v ktorej vedú "býci" 3:2 na zápasy, neudržal v druhom polčase nervy na uzde hosťujúci Vladimir Djordjevič a opľul Američana Jermonta Hortona.

Navyše, podľa denníka Pravda, srbský krídelník hráča tmavej pleti aj rasisticky pourážal. Rozhodcovia nešportové správanie nevideli, disciplinárna komisia Djordjeviča dodatočne potrestala pokutou 500 eur, činnosť mu však nepozastavila a hráč nebude chýbať v utorkovom zápase v "metropole východu". "Žltočierni" v sobotu zvládli existenčný duel a zvíťazili 103:85.

Účastníkom sobotňajšieho konfliktu bola aj opora Košíc Svetozar Stamenkovič, ten už ako vyfaulovaný hráč vbehol na palubovku a udrel Hortona do tela. Portál basket.sk informoval, že Stamenkovič unikol dodatočnej sankcii. Košičania môžu v utorok v Angels aréne v prípade víťazstva postúpiť do finále.

 


Tagy: Inter Bratislava KB Košice

Zdroj:
SITA
Foto:
huste.tv; Video: huste.tv

DISKUSIA