Sústredenosť v dôležitom období mu klesla, tréner konal: Krídelník DAC preradený do béčka!

Lukáš Čmelík z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vpravo)
Lukáš Čmelík z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vpravo)

DUNAJSKÁ STREDA - Tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda Marco Rossi preradil 22-ročného krídelníka Lukáša Čmelíka z kádra A-tímu do juniorky ešte pred nedeľňajším víťazným stretnutím v Žiline (3:2) v rámci 6. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy. Informuje o tom oficiálna internetová stránka dunajskostredského klubu.

"Vzhľadom na skutočnosť, že hráč sa nesústredil dostatočne na úlohy v nadchádzajúcom dôležitom období, hlavný tréner sa rozhodol vyradiť Lukáša z kádra A-mužstva. Tréner je zodpovedný za udržanie disciplíny a vysokých štandardov správania počas celej sezóny. Takisto musí zabezpečiť, aby záujmy mužstva stáli vždy nad záujmom jednotlivých hráčov. Tréner má plnú podporu vedenia a my sa budeme v najbližších týždňoch snažiť nájsť profesionálne riešenie, ktoré bude na osoh všetkých dotknutých strán. Zdôrazňujeme, že incident, ktorý viedol k vyradeniu z kádra, nemá nič spoločné s udalosťami z hráčovej minulosti,“ vyhlásil športový riaditeľ FC DAC Jan Van Daele.

Mládežnícky reprezentant Čmelík prišiel do Dunajskej Stredy v lete 2017 z MŠK Žilina, ale od jari 2016 strávil rok a pol na hosťovaní v najvyššej švajčiarskej a poľskej súťaži v tímoch FC Sion a Piast Gliwice. V sezóne 2017/2018 zasiahol v drese DAC do 18 ligových stretnutí. V sobotňajšom dueli B-tímov Dunajskej Stredy a Nitry odohral kompletných 90 minút a strelil jediný gól "žlto-modrých".


Tagy: DAC Dunajská Streda Lukáš Čmelík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA