Kedysi boli na výslní a terorizovali český hokej: Dnes hľadajú brankára na inzerát!

Radosť Vsetína
Radosť Vsetína

VSETÍN - Na prelome tisícročí panovali v českej najvyššej hokejovej súťaži a ostatné kluby mohli o titule jedine rozmýšľať alebo snívať. Garnitúry sa vymenili, časy sú iné, dnes hrá druhú ligu a chcel by sa vrátiť na výslnie. Situácia je však v nedohľadne, klub láka záujemcov neuveriteľným inzerátom.

Ako dlhé desaťročia všetci veľmi dobre vedia, brankárska pozícia je niečo, bez čoho sa žiadny hokejový tím nemôže zaobísť, ak túži po úspechoch. Vyhráva zápasy, predvádza dôležité zákroky a dodáva celému mužstvu istotu. Toho sú si vedomí aj vo Vsetíne, preto zareagovali. 

V poslednej sezóne sa v bráne vystriedali hneď štyria mušketieri - skúsený Luboš Horčička, Michal Surý a dvojica hosťujúcich - Jaroslav Pavelka a Pavel Jekel. 

Kto sa postaví do brány v ďalšej sezóne? Vedenie klubu má svoje predstavy, ktoré zverejnilo v inzeráte - brankár by mal mať niekoľkoročnú skúsenosť na danej úrovni, skúsenosti z KHL, možno aj reprezentačné štarty za seniorov. Navyše, aby toho nebolo málo, mal by vedieť aj po anglicky, čiže práca je vhodná aj pre chlapcov z cudziny. 

Teraz sa však podržte. Ponúkaná mesačná mzda je 12 500 českých korún na vedľajší pracovný pomer. S plnou vážnosťou je asi ľahké predpokladať, koľko záujemcov sa Vsetínu ozve. Brankár so skúsenosťami z KHL za 12-tisíc mesačne? Ťažko...


Tagy: HC Vsetín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
Facebook/Fenomen Vsetín, pracomat.cz

DISKUSIA