VIDEO Hossa si rozhodujúce finále ujsť nenechal: Takto to vidí so svojím návratom na ľad!

Zľava: Bývalý hokejový tréner Slovenska Vladimír Vujtek a hokejisti Marián Gáborík a Marián Hossa sledujú siedmy finálový duel
Zľava: Bývalý hokejový tréner Slovenska Vladimír Vujtek a hokejisti Marián Gáborík a Marián Hossa sledujú siedmy finálový duel

TRENČÍN - Rozhodujúci siedmy duel mimoriadne dramatickej finálovej série medzi domácim tímom HK Dukla Trenčín a HC ’05 iClinic Banská Bystrica pritiahol pochopiteľne pozornosť aj veľkých hokejových osobností Slovenska, ktorých mená sa s Duklou neodmysliteľne spájajú. Cestu na štadión Pavla Demitru si našiel bývalý reprezentačný kormidelník Slovenska Vladimír Vůjtek, krídelník Ottawy Senators Marián Gáborík a tiež Marián Hossa, ktorý má stále kontrakt s Chicagom Blackhawks.

Práve Hossa si počas prestávky medzi druhou a treťou tretinou duelu zaspomínal aj na svoje pôsobenie v Trenčíne. "Skvelá reklama na hokej. Z tri nula na tri tri, klobúk dole pred Trenčínom. Bystrica tiež prvé tri zápasy famózne. Je to vyrovnané, toto chce divák vidieť a ja som rád, že som to mal šancu stihnúť. Že som tu a verím, že sa to šťastie prikloní k Trenčínu," zhodnotil na úvod priebeh finálovej série pre RTVS. 

"Je to obrovský čas dozadu, ale tie spomienky sú stále tu u nás a proste na to sa nezabúda. Dneska to majú chalani šancu napodobniť po 11 rokoch vo finále v Trenčíne ten ošiaľ tu je fenomenálny a proste tie zápasy som pozeral aj v Chicagu, dneska som priletel takže vidím ako sa tu ľudia bavia ako to mesto žije je super, že ten hokej je naspäť v Trenčíne," zaspomínal si Hossa, ktorý pred 21 rokmi práve na tomto štadióne zdvihol nad hlavu víťaznú trofej a ktorý pozorne sleduje hokejový progres pod hradom Matúša Čáka. Vlani totiž Dukla bojovala o záchranu a už o sezónu na to bojovala o titul.  

Na záver prišla najzaujímavejšia otázka, kedy a či ho ešte fanúšikovia uvidia na ľade. "Tak je to stále otázne, je tam šanca, ale tá šanca je malá. Nechcem predbiehať situáciu, uvidíme, máme stále rokovania s Blackhawks jak to dopadne. Ten rok voľna som potreboval, to telo už bolo dosť nepríjemne zničené, takže mi to pomohlo, ale uvidíme čo bude ďalej," načrtol pre RTVS fanúšikom svoju ďalšiu hokejovú budúcnosť sympatický Trenčan. 


Tagy: Marián Hossa Chicago Blackhawks HK Dukla Trenčín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/Tomáš Somr; Video: RTVS

DISKUSIA