Športový riaditeľ Slovana dostal padáka! Ziman prezradil, čo sa mu nepáčilo

Športový riaditeľ HC Slovan Bratislava Oldřich ŠteflŠportový riaditeľ HC Slovan Bratislava Oldřich Štefl Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Oldřich Štefl končí v pozícii športového riaditeľa hokejového klubu Slovan Bratislava. Generálny manažér Patrik Ziman podpísal návrh na Šteflovo odvolanie a ukončenie zmluvy. Musí ho ešte akceptovať prezident klubu Juraj Široký. Informuje o tom denník Šport.

"Prácu športového riaditeľa som si predstavoval inak. Komunikácia pri skladaní mužstva nebola ideálna," uviedol Patrik Ziman. V Slovane už avizovali, že pred nastávajúcim ročníkom Kontinentálnej hokejovej ligy chcú mužstvo začať skladať skôr a zodpovednejšie ako zatiaľ naposledy, keď sa tak dialo až počas letnej prípravy. Slovan vlani nepostúpil do play-off KHL, v tabuľke Západnej konferencie obsadil predposledné 12. miesto so ziskom 58 bodov z 56 zápasov.

Slovensko bude mať v KHL svojho zástupcu ôsmy rok v neprerušenej sérii. Po dnes už neexistujúcom HC Lev Poprad, ktorý v KHL hral v sezóne 2011/2012, do nadnárodnej ligy vstúpil v lete 2012 práve bratislavský Slovan a s menšími, či väčšími problémami sa tam drží. Po drobnej reorganizácii súťaže budú slovanisti v sezóne 2018/2019 súčasťou nie Bobrovovej, ale Tarasovovej divízie.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Oldřich Štefl
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články