Cibulková priznala, že choroba ju dala úplne dolu: Bola som na tom horšie, ako...

Dominika Cibulková počas tréningu
Dominika Cibulková počas tréningu

BRATISLAVA - Slovenská tenisová rekonvalescentka Dominika Cibulková odletí v sobotu v sprievode manžela Michala a fyzioterapeuta Jozefa Ivanka na budúcotýždňový antukový turnaj WTA International Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem v marockom Rabate, je predbežnou dvojkou tohto podujatia.

Po chorobe sa Cibulková predstaví prvý raz od 9. marca, keď prehrala v 2. kole na tvrdom povrchu v americkom Indian Wells v Kalifornii s domácou držiteľkou voľnej karty Caroline Dolehideovou 7:5, 3:6, 4:6. Následne sa odhlásila z rovnako významného Miami na opačnom pobreží USA na Floride, absentovala aj vo švajčiarskom Lugane a nezapojila sa do minulotýždňového stretnutia tímu SR v Minsku proti Bieloruskám v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 reprezentačných družstiev žien (3:2 pre domáce).

"Bez obmedzení trénujem už tri týždne. Začínala som však v podstate úplne od nuly. Choroba má kvárila viac ako mesiac, dala ma úplne dolu. Bola som na tom horšie ako po vlaňajších ôsmich týždňoch ničnerobenia. Začiatky boli naozaj veľmi ťažké a išlo to pomaly, ale medzičasom som urobila veľký pokrok. Kondične som na tom omnoho lepšie. Ak je všetko zlé na niečo dobré, tak toto jedine v tom, že som si nechtiac trošku odfúkla a mala som zase dlhšiu prípravu, hoci - samozrejme - radšej by som hrala na turnajoch," povedala pre agentúru SITA niekdajšia štvorka svetového rebríčka Cibulková, teraz 33. v hodnotení.

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka aj s prihliadnutím na nadčasový kontext odcestuje do Afriky bez prehnaných očakávaní: "Verím, že v tom Rabate si zahrám pár zápasov, hoci vzhľadom na okolnosti nemám veľké oči. Kouč Matej Lipták za mnou pricestuje niekedy v polovici týždňa, ak ešte budem v turnaji. Potom prídu tradičné veľké antukové podujatia - Madrid, Rím a Roland Garros."

Finalistka z februárovej halovej "hardovej" Budapešti Cibulková si po zložitom období pochvaľuje, že už je fit: "Som úplne v poriadku. Spojilo sa tam niekoľko vecí, brala som dvoje silné antibiotiká, liečba dobre zabrala. Nechcem tie ťažkosti podrobnejšie rozoberať, ale už sú zažehnané. Každé 2-3 dni som chodila na kontrolu krvi, zápalové faktory sa postupne znižovali, dobrala som tie antibiotiká. Bez toho by som sa ani nemohla vrátiť do plnej záťaže."


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
SITA
Foto:
športky

DISKUSIA