Skvelý Kližan udivuje: Po náročnej bitke s Nadalom v Mníchove vyradil bývalého člena Top 10

Martin Kližan
Martin Kližan

MNÍCHOV - Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako štvrtý zvíťazil za 133 minút 4:6, 6:3, 6:4 nad Lotyšom Ernestsom Gulbisom v stretnutí sobotňajšieho 1. kola dvojkolovej kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 BMW Open by FWU v nemeckom Mníchove (dotácia 561 345 eur, antuka vonku). V nedeľňajšom finálovom 2. kole kvalifikácie bude Kližan čeliť krajanovi Jozefovi Kovalíkovi, päťke "pavúka".

Dvadsaťosemročný Bratislavčan Kližan v piatok ako kvalifikant prehral až vo štvrťfinále hlavnej singlovej súťaže tiež na antuke v španielskej Barcelone s domácim lídrom svetového rebríčka, obhajcom titulu a dovedna 10-násobným miestnym šampiónom Rafaelom Nadalom 0:6, 5:7 aj z náskoku 5:3 v druhom dejstve a troch jednotlivých setbalov pri vlastnom podaní v desiatom geme.

Zverenec daviscupového kapitána SR Dominika Hrbatého Kližan sa dokázal rýchlo prepraviť aj pripraviť na novú výzvu. V bavorskej metropole pritom absolvoval svoj siedmy zápas počas ôsmich dní. O rok skúsenejší Gulbis je bývalým členom Top 10, pred štyrmi rokmi si práve na antuke zahral semifinále parížskeho grandslamového Roland Garros.

Martin Kližan (SR-4) - Ernests Gulbis (Lot.) 4:6, 6:3, 6:4 za 133 minút


Tagy: Martin Kližan Andrej Martin Jozef Kovalík Norbert Gombos

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA