Andrej Martin v Mníchove zažiaril: V kvalifikácii vyradil grandslamového semifinalistu!

Andrej Martin
Andrej Martin

MNÍCHOV - Slovenský tenista Andrej Martin nasadený ako siedmy zvíťazil za 118 minút 1:6, 6:3, 6:4 nad renomovaným ľavorukým Rakúšanom Jürgenom Melzerom v stretnutí sobotňajšieho 1. kola dvojkolovej kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 BMW Open by FWU v nemeckom Mníchove (dotácia 561 345 eur, antuka vonku). Tridsaťšesťročný rekonvalescent J. Melzer je pritom práve na tomto povrchu semifinalistom parížskeho grandslamového Roland Garros 2010, kedysi bol na 8. priečke vo svetovom rebríčku.

Dvadsaťosemročný Bratislavčan Martin, 148. v hodnotení, bude v nedeľňajšom finále kvalifikácie v bavorskej metropole čeliť rumunskej jednotke "pavúka" Mariusovi Copilovi.

Norbert Gombos zvíťazil v sobotnom stretnutí 1. kola kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v Mníchove nad domácim Nemcom Rudolfom Mollekerom za 106 minút 2:6, 6:2, 6:4.

Zo Slovákov sa do finále kvalifikácie dostali aj Norbert Gombos, Martin Kližan a Jozef Kovalík. Prvého menovaného čaká domáci Daniel Masur, ďalší dvaja majú pred sebou derby.

Andrej Martin (SR-7) - Jürgen Melzer (Rak.) 1:6, 6:3, 6:4 za 118 minút


Tagy: Andrej Martin Jürgen Melzer

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
ecuadoropen.com.ec

DISKUSIA