Kozáčik čistým kontom vychytal triumf Plzne, Hapalovci vo vypätom dueli v Ostrave neuspeli

Matúš Kozáčik počas tréningu pred štvrtkovým zápasom kvalifikácieMatúš Kozáčik počas tréningu pred štvrtkovým zápasom kvalifikácie Zdroj: TASR

PRAHA - V sobotňajšom stretnutí 26. kola najvyššej českej futbalovej ligy vyhral Baník Ostrava v tradične vypätom meraní síl nad Spartou Praha 3:2.

V drese domácich bojujúcich o záchranu sa o jeden gól postaral slovenský stredopoliar Marek Hlinka. Rodák z Banskej Bystrice obstrelil v 51. minúte z priameho kopu po zemi múr a loptu poslal k ľavej žrdi. Hlinka sa tak teší zo svojho premiérového presného zásahu v aktuálnej sezóne. Tri body zabezpečil Baníku proti súperovi snažiacemu sa o pohárovú Európu v 86. minúte Milan Baroš, ktorý hlavou namieril do ľavého horného rohu bránky.

Plzeň vykročila za majstrovským titulom domácou výhrou 2:0 nad Karvinou. Viktoria má pred obhajcom Slaviou Praha náskok 10 bodov, "zošívaní" majú zápas k dobru. V Doosan Aréne rozhodol o triumfe zverencov trénera Pavla Vrbu dvoma gólmi Tomáš Hořava.

Baník Ostrava - AC Sparta Praha 3:2 (1:1)
Góly: 22. Šindelář, 51. HLINKA, 86. Baroš – 28. Kanga (z 11 m), 61. Kadlec
/za domácich M. Hlinka celé stretnutie + gól + ŽK – za hostí L. Štetina celé stretnutie/

Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:0 (1:0)
Góly: 39. a 90.+2 Hořava
/za domácich M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský celý zápas, M. Bakoš hral do 55. min. - za hostí LeGiang odchytal celý zápas, M. Janečka celý zápas, P. Štepanovský celý zápas/

Viac o téme: Viktoria Plzeň Matúš Kozáčik