VIDEO Deštrukcia najväčšieho rivala v Old Firm derby: Suverénny Celtic slávi siedmy titul v rade!

Odsonne Edouard a jeho gólové oslavyOdsonne Edouard a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Jane Barlow

GLASGOW - Futbalisti Celticu Glasgow potvrdili zisk už siedmeho škótskeho ligového titulu v rade vo veľkom štýle. V nedeľu na svojom ihrisku zvíťazili v Old Firm derby nad mestským rivalom Glasgow Rangers vysoko 5:0.

Po dvoch góloch Francúza Odsonna Edouarda a zásahu Jamesa Forresta išli "katolíci" do kabín s pohodlným náskokom. Ihneď po prestávke sa presadil Austrálčan Tom Rogič a skóre zápasu uzavrel v 53. minúte Callum McGregor. Celtic sa tak mohol tešiť z titulu s poradovým číslom 49 už tri kolá pred koncom súťaže.

Pre Celtic však sezóna ziskom titulu nekončí. Po tom, ako v minulej sezóne vyhrali ligový titul, Ligový a Škótsky pohár, majú veľkú možnosť tento husársky kúsok zopakovať. Od historického úspechu delí zverencov Brendana Rodgersa ešte finále Škótskeho pohára proti Motherwellu, ktoré sa uskutoční v sobotu 19. mája.

Rangers si prehrou skomplikovali boj o priečky zabezpečujúce účasť v predkole Európskej ligy UEFA 2018/2019, keď sa na nich bodovo dotiahol štvrtý Hibernian, ktorý v sobotu doma porazil Kilmarnock 5:3.

Viac o téme: Celtic Glasgow Glasgow Rangers Old Firm derby