Famózny Kližan uspel aj v slovenskom derby: Gombos a Martin vo finále neuspeli

Martin Kližan
Martin Kližan

MNÍCHOV - Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako štvrtý zvíťazil za 73 minút jednoznačne 6:1, 6:2 nad krajanom a päťkou "pavúka" Jozefom Kovalíkom v stretnutí nedeľňajšieho finálového 2. kola kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 BMW Open by FWU v nemeckom Mníchove (dotácia 561 345 eur, antuka vonku).

V slovenskom súboji dvoch Bratislavčanov skúsenejší Kližan potvrdil dobrú formu a bez problémov doviedol duel do úspešného konca. Po suverénnom zisku prvého setu prehrával na začiatku druhého dejstva 0:1, otočil však na 5:1 a aj keď v siedmom geme nevyužil pri Kovalíkovom servise tri mečbaly, následne pri vlastnom podaní už nezaváhal.

Dvadsaťosemročný Kližan v piatok ako kvalifikant prehral až vo štvrťfinále hlavnej singlovej súťaže tiež na antuke v španielskej Barcelone s domácim lídrom svetového rebríčka, obhajcom titulu a dovedna 10-násobným miestnym šampiónom Rafaelom Nadalom 0:6, 5:7 aj z náskoku 5:3 v druhom dejstve a troch jednotlivých setbalov pri vlastnom podaní v desiatom geme. Zverenec daviscupového kapitána SR Dominika Hrbatého Kližan sa dokázal rýchlo prepraviť aj pripraviť na novú výzvu.

Okrem 25-ročného Jozefa Kovalíka neuspeli vo finále kvalifikácie v Mníchove ďalší dvaja slovenskí tenisti Norbert Gombos a Andrej Martin.

Martin Kližan (SR-4) - Jozef Kovalík (SR-5) 6:1, 6:2 za 73 minút

Marius Copil (Rum.-1) - Andrej Martin (SR-7) 4:6, 6:3, 6:4 za 103 minút

Daniel Masur (Nem.) - Norbert Gombos (SR-6) 6:3, 6:7 (1), 6:4 za 120 minút


Tagy: Martin Kližan Jozef Kovalík ATP World Tour 250 BMW Open by FWU

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA