VIDEO Antukový kráľ Nadal víťazom na domácej pôde: Zdrvujúci triumf nad tínedžerom!

Rafael Nadal
Rafael Nadal

BARCELONA - Španielsky tenista Rafael Nadal suverénne vyhral už 11-krát v kariére "domáci" antukový turnaj ATP v Barcelone. V nedeľu ako nasadená jednotka prevalcoval vo finále 19-ročného Gréka Stefanosa Tsitsipasa 6:2 a 6:1 za 1:17 hod.

Nadal dosiahol 401. víťazstvo na antuke, na ktorej vyhral už 46 setov za sebou, čím vylepšil vlastný rekord. V počte triumfov na antuke sú od neho lepší len Argentínčan Guillermo Vilas (659), Španiel Manuel Orantes (502) a Rakúšan Thomas Muster (422).

Nadal na tomto povrchu vyhral 55 titulov. Iba 19-ročný Tsitsipas bol prvým Grékom vo finále turnaja ATP po 45 rokoch. Hoci na začiatku zápasu dážď duel na chvíľu prerušil, 31-ročný Španiel nestratil koncentráciu a na kurte jasne dominoval. Olympijský víťaz a 16-násobný grandslamový šampión má na konte už 77 titulov vo dvojhre v kariére. V tomto roku zaknihoval druhý titul potom, ako minulý týždeň ovládol tiež rekordný jedenásty raz turnaji ATP v Monte Carle.

Nadal potvrdil post svetovej jednotky a po súboji ho citovala agentúra DPA: "Je vždy ťažké zostať na vrchole týždeň čo týždeň. Bol to dnes zvláštny začiatok zápasu, keď pršalo a fúkal vietor. Tsitsipas je výborný mladý hráč, ktorý ale ako každý potrebuje dozrieť. Niet času na oddych, minulý týždeň bolo Monte Carlo, tento moja domáca Barcelona a o dva týždne už hrám opäť doma v Madride. Potom už prídu Roland Garros a Wimbledon, takže naozaj niet veľa času na oddych."

dvojhra - finále:
Rafael Nadal (1-Šp.) - Stefanos Tsitsipas (Gr.) 6:2, 6:1


Tagy: Rafael Nadal Stefanos Tsitsipas

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez; Video: Twitter/Tennis TV

DISKUSIA