Neapol to totálne pokašľal, nahnevaný Sarri: Najhorší výkon mužstva v sezóne!

Sklamaní Allan po zápaseSklamaní Allan po zápase Zdroj: SITA/AP/Maurizio Degl'Innocenti

RÍM - Futbalisti SSC Neapol stratili v nedeľu cenné body v boji o titul v Serii A po prehre 0:3 na pôde ACF Fiorentina. Z druhého miesta tabuľky strácajú na obhajcu a lídra Juventus Turín tri kolá pred koncom súťaže opäť štyri body.

O triumfe Fiorentiny rozhodli tri góly argentínskeho útočníka Giovanniho Simeoneho, resp. vylúčenie hosťujúceho senegalského obrancu Kalidoua Koulibalyho už v 8. minúte. Koulibaly bol spasiteľom svojho tímu v predchádzajúcom dueli, v ktorom rozhodol o triumfe SSC na pôde "Juve" 1:0 a skresaní náskoku na jediný bod, teraz bol ale smutným hrdinom. Slovenský stredopoliar a kapitán hostí Marek Hamšík hral do 58. minúty.

"Bol to z môjho pohľadu najhorší výkon mužstva v tejto sezóne. Nič iné sme ani nemohli čakať. Nedokázali sme sa popasovať s nepriaznivými okolnosťami v zápase, čo sa nám predtým darilo a preto sme aj nazbierali toľko bodov," vyhlásil kouč Neapola Maurizio Sarri. "Partenopei" vo zvyšných troch kolách proti FC Turín, Sampdorii Janov a Crotone potrebujú bodovať naplno a dúfať v minimálne dve zakopnutia Juventusu. Neapol získal naposledy titul v roku 1990.

Maurizio Sarri Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Maurizio Degl'Innocenti

Fiorentina bola od úvodných minút hladnejšia po víťazstve ako hostia spod Vezuvu. "Samozrejme, že nám pomohlo vylúčenie súperovho hráča, prakticky celý zápas nás bolo o jedného viac v poli. Vedeli sme, že Neapol vie byť nebezpečný. Snažili sme sa preto čo najviac posúvať si loptu a napádať rozohrávku súpera už v jej zárodku. Priblížili sme sa k nášmu ideálnemu výkonu," poznamenal kormidelník Fiorentiny Stefano Pioli, ktorého tím sa nachádza na 9. priečke tabuľky a na miestenku v Európskej lige UEFA stráca štyri body.

Viac o téme: SSC Neapol Maurizio Sarri