Opora Marseille odmietla hrať za Senegal: Talentovaný obranca chce reprezentovať Francúzsko

Bouna Sarr
Bouna Sarr

MARSEILLE - Obranca francúzskeho futbalového klubu Olympique Marseille Bouna Sarr nebude reprezentovať Senegal na MS 2018 v Rusku. Dvadsaťšesťročný rodák z Lyonu dúfa, že v budúcnosti bude môcť hrať za Francúzsko.

"Som Francúz. Narodil som sa tu a sústredím sa na to, aby som predstavil v tíme ´Les Bleus´," povedal Sarr pre RMC. Odchovanca FC Metz nepresvedčil ani vyslaný funkcionár Senegalskej futbalovej federácie, ktorý sa ho snažil v Marseille niekoľko týždňov nahovoriť na reprezentovanie africkej krajiny. Sarr dokonca mal mať isté miesto v tíme Senegalu na tohtoročnom svetovom šampionáte.

Hráčovi rodičia sa prisťahovali do Francúzska ešte pred jeho narodením. Sarrov otec pochádza zo Senegalu a matka je Guinejčanka. V roku 2015 odmietol možnosť hrať za Guineu, tentoraz učinil rovnaké rozhodnutie aj v prípade Senegalu. Sarr sa v ostatných týždňoch ocitol v hľadáčiku nemeckej Borussie Dortmund. "Bouna má pred sebou skvelú budúcnosť. Myslím si, že z neho môže byť úspešný reprezentant Francúzska," povedal pre beIN SPORTS jeho spoluhráč z Marseille Adil Rami.


Tagy: Olympique Marseille Bouna Sarr

Zdroj:
SITA
Foto:
om.net/en

DISKUSIA