Bývalý slovenský reprezentant sa vracia do Dunajskej Stredy: Začína nová kapitola môjho života

Ján Novota
Ján Novota

DUNAJSKÁ STREDA - Slovenský bývalý reprezentant Ján Novota bude pôsobiť v klube FC DAC 1904 Dunajská Streda ako tréner brankárov mládežníckych tímov. Tridsaťpäťročný niekdajší gólman chytal v mužstve od roku 2008 do 2011, celkovo má na konte 67 zápasov v najvyššej súťaži. Vo februári musel vinou zdravotných problémov ukončiť hráčsku kariéru.

"Začína nová kapitola v mojom živote, prechádzam na úplne inú funkciu, než som bol doteraz zvyknutý. Veľmi sa teším na nové úlohy, pretože vôbec nie je bežné, aby niekto tesne po ukončení aktívnej kariéry dostal podobnú ponuku z prvoligového klubu. Veľmi sa teším a ďakujem DAC-u za príležitosť. Budem sa snažiť spraviť maximum, aby som splnil očakávania a odviedol dobrú prácu aj na tejto pozícii. Mojim cieľom bude, aby sa deti tešili na tréningy a dosiahli čo najväčšie úspechy v kariére,” povedal Novota na oficiálnom webe DAC.

Počas aktívnej činnosti sa najviac zviditeľnil v Rapide Viedeň, do ktorého prišiel po účinkovaní v Dunajskej Strede v 2011. V národnom tíme sa predstavil štyrikrát, aktuálnu sezónu začal v maďarskom Debrecíne. Vo februári mu diagnostikovali zväčšenie aorty, čo ho donútilo ukončiť hráčsku kariéru.


Tagy: Ján Novota FC DAC 1904 Dunajská Streda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fcdac.sk/sk

DISKUSIA