Hamilton sa sťažuje na súčasný monospost: Toto je náš najväčší nedostatok

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

LONDÝN - Britský jazdec formuly 1 Lewis Hamilton sa po víťazstve v nedeľňajšej Veľkej cene Azerbajdžanu prvýkrát ujal vedenia v priebežnej klasifikácii seriálu MS 2018. Tridsaťtriročný rodák zo Stevenage však priznal, že nie je spokojný so svojím tohtosezónnym monopostom a konkurencia aktuálne disponuje lepšími automobilmi.

Úradujúci majster sveta a reprezentant tímu Mercedes sa po pretekoch pri Kaspickom mori sťažoval na to, že súčasný model W09 sa ovláda horšie ako minuloročná verzia W08.

"Určite máme ešte veľa práce. Stále sme za konkurenciou. Čisté tempo Ferrari je v tejto chvíli oveľa lepšie ako to naše. Kým na trať druhýkrát neprišlo bezpečnostné vozidlo, Sebastian Vettel mal preteky v Azerbajdžane úplne pod kontrolou," vyhlásil Hamilton. "Samozrejme, že naše auto nie je až také zlé, veď sme pravidelne vpredu, ale musíme sa trochu zlepšiť a zdokonaliť jeho jazdu. Mám s ňou omnoho viac problémov ako vlani," dodal 4-násobný svetový šampión.

Pre tím Mercedes sú už ako obohraná pesnička dlhodobé problémy s pneumatikami. Opakujú sa takmer každý rok. Podľa Hamiltona má Ferrari výhodu v tom, že si dokáže poriadiť s každou zmesou gúm, a technici Mercedesu majú problém s nastavením správneho ohrevu. "Pneumatiky sú momentálne náš najväčší nedostatok. Neverím, že monopost Ferrari je oveľa lepší ako náš, ak vôbec je. Konkurenti skrátka lepšie využívajú nové preumatiky," poznamenal Lewis Hamilton.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Luca Bruno

DISKUSIA