Salzburg mal na dosah senzáciu v podobe finále Európskej ligy: Marseille rozhodlo v predĺžení

FC Salzburg - Olympique MarseilleFC Salzburg - Olympique Marseille Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

SALZBURG - Futbalisti Atletica Madrid a Olympique Marseille nastúpia vo finále Európskej ligy 2017/2018. Marseille síce stratilo na štadióne FC Salzburg v riadnom hracom čase dvojgólový náskok, ale v predĺžení ho do finále poslal gól Rolanda na 1:2.

Salzburg musel na domácom trávniku doháňať dvojgólové manko, ale nátlaková hra Marseille ho v úvode zatlačila na vlastnú polovicu. Hostia mali možnosť po priamom kope Payeta na vzdialenejšiu žrď, loptu do bránky neusmernil žiaden z nabiehajúcich hráčov. Na opačnej strane ako prvý zahrozil Dabbur z hranice šestnástky, brankár Pele si poradil s jeho strelou. Domáci boli po tejto útočnej akcii častejšie v blízkosti súperovej bránky, no do polčasového hvizdu si nedokázali utvoriť vyložené príležitosti.

Hoci po zmene strán mohol najprv otvoriť skóre hosťujúci Germain, podarilo sa to domácim. V 53. minúte dal gól Haidara a Salzburg potreboval ešte jeden presný zásah, aby si vynútil predĺženie. Rakúsky tím zacítil šancu a Peleho sa snažili ohroziť Ulmer, Ramalho či Dabbur. Tieto situácie sa síce gólom neskončili, ale Salzburg zvýšil na 2:0 v 65. minúte, keď Sarr tečoval strelu Schlagera za chrbát Peleho. Domáci boli pri chuti a chceli rozhodnúť už v riadnom hracom čase, brankár Marseille musel zasiahnuť proti zakončeniu striedajúceho Hwanga. Ani jedno z mužstiev nestrhlo v zostávajúcich minútach dvojzápas vo svoj prospech a odveta dospela do predĺženia. V ňom bol blízko k tretiemu gólu Salzburg v 99. minúte, Pele však bravúrne zneškodnil hlavičku Čaletu-Cara a udržal francúzsky tím nad vodou. Marseille sa napokon na svojho brankára nemuselo spoliehať v jedenástkovom rozstrele, v 116. minúte rozuzlil semifinále striedajúci Rolando.

Finále je na programe 16. mája v Lyone, na víťaza EL čaká miestenka v skupinovej fáze Ligy majstrov 2018/2019.

Viac o téme: Olympique Marseille FC Salzburg