Zidane pred blížiacim sa víkendovým El Clásicom: Nedáme im pasillo, je to moje rozhodnutie a bodka

Zinedine Zidane a Ernesto Valverde Zinedine Zidane a Ernesto Valverde Zdroj: SITA

BARCELONA - Nedeľňajšie futbalové El Clásico v 36. kole La Ligy na Camp Nou (20.45 h) už nebude mať náboj v boji o majstrovský titul, ale pôjde aj tak o veľa. FCB má síce prestížne double vo vrecku, no Real sa potrebuje dobre naladiť pred finále Ligy majstrov 2017/2018 proti FC Liverpool a najmä by rád rivalovi oplatil zahanbujúcu decembrovú domácu prehru 0:3.

Veľa vzruchu tiež pred prestížnym duelom vzbudil tréner "pusiniek" Zinedine Zidane, ktorý jeho zverencom "zakázal" vytvoriť domácim pri nástupe na plochu tradičné pasillo, teda špalier hráčov gratulujúci súperovi k zisku trofeje. Tú Katalánci definitívne získali pred týždňom po výhre 4:2 v La Coruni a je pre nich už siedma za uplynulých 10 rokov. Mužstvo Ernesta Valverdeho navyše v La Lige v tejto sezóne ešte neprehralo. Odohralo 34 zápasov, v ktorých 26-krát vyhralo a 8-krát remizovalo.

"Nedáme im pasillo. Je to moje rozhodnutie a bodka. Ja ani naozaj celkom nechápem túto vec s pasillom, takže v konečnom dôsledku sa to nestane," citovala agentúra AP Francúza, ktorý tiež poukázal na fakt, že Barcelončania túto poctu nepreukázali jeho hráčom v decembri, keď Real vyhral MS klubov FIFA. FCB na to argumentoval, že túto poctu dáva len súperovi, s ktorým hrá v rovnakej súťaži.

Obranca domácich Jordi Alba podotkol, že FCB by postupoval inak a pasillo by Realu doprial, ale veľmi ho to nevzrušuje: "Barcelona to už pre Madrid v minulosti urobila. Ale je to každého vlastné rozhodnutie a treba to rešpektovať."

Naposledy prišlo medzi rivalmi k tomuto prejavu úcty v roku 2008 na Santiago Bernabeu, keď už mal Real titul matematicky zaistený. Madrid zasa toto gesto urobil voči Barcelone na Bernabeu v roku 1991, hoci za mohutného piskotu domácich fanúšikov. A ešte tri roky predtým zasa Barcelončania vytvorili majstrovským Madridčanom "špalier slávy" na Camp Nou.

Kapitán "bieleho baletu" Sergio Ramos rozhodnutie trénera podporil. "Dávame tomu príliš veľkú pozornosť. Majú titul a to chceli. Pasillo pre nich a ani pre nás v podstate nič neznamená. Povedali sme, že teraz nebude, tak nebude a hotovo. Barca mala skvelý rok, vyhrala dva tituly a double je o to cennejšie. My sme v hre o Ligu majstrov a v prípade úspechu môžeme Barcelončanov vyrovnať, ak nie dokonca prekonať."

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Zinedine Zidane Ernesto Valverde
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články