VIDEO Dokonalý obrat Lotyšov: Nórsko zdolali po predĺžení

Rodrigo Abols oslavuje svoj gólRodrigo Abols oslavuje svoj gól Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

HERNING - Hokejisti Nórska a Lotyšska sa v sobotu postarali o tretiu nadstavbu v treťom zápase B-skupiny. V riadnom 60-minútovom čase sa duel skončil 2:2 a o konečnom výsledku 3:2 pre Lotyšov rozhodol v 24. sekunde predĺženia Rudolf Balcers. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov zápasu bol Slovák Jozef Kubuš.

Oba tímy nastúpia na ďalší zápas už v nedeľu 6. mája. Nóri od 16.15 proti Nemecku, Lotyši od 20.15 s Fínskom.

Prvá tretina priniesla nečakane vlažný hokej v ponímaní nasadenia, najmä Lotyši pôsobili v niektorých momentoch letargicky. Nóri boli nebezpečnejší a ich dvojgólové vedenie v podstate odzrkadlilo dianie na ľade. Veľa sa toho mohlo zmeniť v druhej tretine a aj sa zmenilo, no pre Lotyšov len v skorigovaní stavu. Pobaltský tím na gól nenadviazal zvýšenou aktivitou a ani nemohol, lebo až do prestávky hral sériovo v oslabení. Mužstvo kráčalo za svojím cieľom systematicky, ani na začiatku tretieho dejstva sa príliš netlačilo pre bránku súpera a Nórov ukolísalo v ich presvedčení, že kontrolujú zápas. Po niekoľkých minútach Lotyši totiž zvýšili obrátky a tretiu čistú šancu 9 minút pred klaksónom využil na vyrovnanie Abols. Tri body mohol Nórom zabezpečiť Mathis Olimb, ale v čistej pozícii napálil spojnicu žrdí. To sa škandinávskemu tímu vypomstilo po 24 predĺženia.

MS 2018 hokejistov - B-skupina (Herning/Dán.):

Nórsko - Lotyšsko 2:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 9. Bastiansen (Trettenes, Holos), 13. Bonsaksen (Olimb) - 27. Balcers (Sotnieks, Galvins), 52. Abols (Karsums, Redlihs), 61. Balcers (Dzeriňš)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), KUBUŠ (SR) - J. Davis (USA), Vanoosten (Kan.), 8441 divákov

Viac o téme: Nórsko Lotyšsko MS v hokeji 2018
  • Zdroj: TASR, SITA