VIDEO Tatar znovu vypadol zo zostavy Vegas: Rytieri krok od konferenčného finále

Tomáš Tatar r a Andy Greene v súboji o puk.Tomáš Tatar r a Andy Greene v súboji o puk. Zdroj: SITA/AP Photo/John Locher

LAS VEGAS- Slovenský hokejista Tomáš Tatar znovu vypadol zo zostavy Vegas, tím Golden Knights aj bez jeho pomoci uspel nad San Jose 5:3 v piatkovom piatom stretnutí 2. kola play-off Západnej konferencie NHL. Vegas delí od postupu do finále jediný víťazný zápas, v sérii hranej na štyri triumfy vedú 3:2.

Ligový nováčik zdolal v noci na sobotu v piatom stretnutí semifinále Západnej konferencie doma San Jose 5:3 a v sérii vedie 3:2. "Aj v predchádzajúcom dueli sme hrali dobre, ale na víťazstvo to nestačilo. Vždy musíme hrať najlepšie ako vieme, pretože inak by sme nevyhrali veľa zápasov. Až do 50. minúty sme dominovali, na konci sme dali súperovi šancu vrátiť sa späť do hry," povedal podľa agentúry AP tréner Vegas Gerard Gallant.

Domáci vyhrávali desať minút pred koncom už 4:0, "žraloci" však dokázali znížiť v rozpätí šiestich minút na rozdiel jediného gólu, ale gólom do prázdnej bránky dal definitívnu podobu výsledku domáci útočník Jonathan Marchessault. Brankár víťazného tímu Marc Andre-Fleury si pripísal 27 úspešných zákrokov a dosiahol 69. víťazstvo v play off NHL, čím sa dostal na desiate miesto v historickej štatistike zámorskej profiligy.

"Je to jedno, či vyhráte na domácom ľade alebo v aréne súpera. Všetky triumfy sú rovnako dôležité. Som rád, že sme dnes potešili našich fanúšikov," uviedol Fleury. Slovenský útočník Tomáš Tatar sa nezmestil do zostavy "rytierov". Šiesty duel série sa uskutoční v noci na pondelok v San Jose (1.30 SELČ).

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Vegas - San Jose 5:3 (1:0, 2:0, 2:3) - stav série: 3:2
Góly: 20. Neal (S. Theodore, Perron), 25. Tuch (Marchessault, W. Karlsson), 29. Haula (Perron, Carpenter), 49. Tuch (Eakin, O. Lindberg), 59. Marchessault - 50. Labanc (Couture, Hertl), 52. Hertl (Bödker, Couture), 56. Bödker (Couture)

Viac o téme: Tomáš Tatar San Jose Sharks Vegas Golden Knights