VIDEO Druhú etapu Gira vyhral Talian Viviani: Na čele poradia Rohan Dennis

Elia Viviani víťazom druhej etapy GiraElia Viviani víťazom druhej etapy Gira Zdroj: Facebook - Giro d'Italia

TEL AVIV - Taliansky cyklista Elia Viviani z tímu Quick-Step Floors sa stal víťazom sobotňajšej 2. etapy 101. ročníka prestížnych pretekov Giro d´Italia, ktorá merala 167 km a v Izraeli viedla z Haify do Tel Avivu. Druhý v šprintérskom závere skončil jeho krajan Jakub Mareczko (Wilier Triestina-Selle Italia) a tretí v rovnakom čase 3:51:20 h bol Ír Sam Bennett (Bora-Hansgrohe).

Novým lídrom priebežného celkového poradia je Austrálčan Rohan Dennis (BMC Racing Team). Vedie o jednu sekundu pred holandským obhajcom prvenstva Tomom Dumoulinom (Team Sunweb), prvým po piatkovej otváracej časovke na 9,7 km v Jeruzaleme. Dennis sa posunul do ružového dresu z druhej pozície po ouvertúre.

V nedeľu je na programe 3. etapa Beer Ševa - Eilat na 229 km. Podujatie po 3563 km vyvrcholí v nedeľu 27. mája kritériom na 115 km v uliciach Ríma. Na trase bude osem horských dojazdov vrátane štyroch v záverečnom týždni. Chýbať nebude jedno z najstrmejších a najobávanejších stúpaní na európskych cestách Monte Zoncolán (cyklistická stena s pasážami so sklonom vyše 18%), kde bude cieľ 14. etapy, či tri náročné alpské etapy.

Vôbec prvý raz v histórii sa stalo, že Giro d´Italia odštartovali na izraelskom území a niektoré preteky prestížnej Grand Tour (Giro d´Italia, Tour de France, Vuelta) sa presunuli mimo Európy.

Viac o téme: Giro d'Italia Elia Viviani
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Giro d'Italia; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články