VIDEO Jednoznačná práca AC Miláno, Juventus sa po obrate priblížil k Scudettu

Hakan CalhanogluHakan Calhanoglu Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v domácom zápase 36. kola nad Hellas Verona presvedčivo 4:1. Rossoneri načali súpera už v prvom polčase, po ktorom viedli 2:0. V druhom dejstve vedenie navýšili a aspoň na 24 hodín sa dostali na šieste miesto, ktoré im zaručuje účasť v pohárovej Európe. Hellas Verona sa po roku strávenom v Serie A lúči s elitou a zostupuje o súťaž nižšie.

Futbalisti Juventusu Turín sú o krok bližšie k titulu v talianskej Serie A, v sobotu zdolali Bolognu 3:1 v zápase 36. kola. Po polčase nečakane prehrávali po góle Simoneho Verdiho z pokutového kopu, no v druhom dejstve troma gólmi stav otočili. Najprv si dal Sebastian De Maio vlastný gól a potom sa strelecky presadili Sami Khedira a Paulo Dybala. Juventus má sedembodový náskok na Neapol, ktorého zápas 36. kola čaká v nedeľu o 15.00 h proti FC Turín.

Juventus Turín - Bologna 3:1 (0:1)
Góly: 51. De Maio (vlastný), 63. Khedira, 69. Dybala - 30. S. Verdi (z pok. kopu)

AC Miláno - Hellas Verona 4:1 (2:0)
Góly: 11. Calhanoglu, 32. Cutrone, 49. Abate, 89. Borini - 85. I Sung-wu

Viac o téme: Juventus Turín AC Miláno Hellas Verona FC Bologna
  • Zdroj: športky, SITA