Vypäté tretie finále v Leviciach: Patrioti sa po boji ujali vedenia v sérii

Tretí finálový zápas medzi Levicami a Košicami
Tretí finálový zápas medzi Levicami a Košicami

LEVICE - Až v treťom finálovom stretnutí mužskej extraligy sa radovali z triumfu domáci basketbalisti, Levickí Patrioti zvíťazili nad KB Košice 72:66 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v stredu v Košiciach.

BK Levickí Patrioti – KB Košice 72:66 (24:15, 16:19, 18:18, 14:14)

zostavy a body:
Levice: Diabate 15, Bojanovský 8, Mijovič 7, Kurbas 6, Vašl 5 (Sims a Žiak po 11, Djurič 7, Krajčovič 2)

Košice: Sedmák 16, P. Stamenkovič 7, Djordjevič 4, Marič a S. Stamenkovič po 2 (Baldovský 21, Körner 10, Fletcher 4, Baldovský 0) TH: 21/16 – 7/4, Fauly: 15 – 23, Trojky: 4 - 8, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Pipíška, 2000 divákov.
/stav série – 2:1/

Úvod tretieho finálového súboja priniesol v prvých minútach rozháraný basketbal, hostí strelecky ťahal Sedmák, ktorý zaznamenal úvodných sedem bodov svojho tímu. Na domácej strane odpovedal takmer totožnou mincou Vašl, postupne si však Patrioti začali tvoriť menší trhák. „Býci“ dokázali neraz stiahnuť manko, ale Levice pôsobili kolektívnejším dojmom.

Aj preto vyhrali úvodnú štvrtinu 24:15. V druhej 10-minútovke sa opakoval podobný priebeh, v jednom momente mali nápor Košičania, tých ťahal Baldovský. Rovnako odpovedali domáci, tam bol ťahúňom zase Sims. Levičania mali dobrú koncovku, do šatní šli napokon za vedenia 40:34.

V druhom polčase sa vystupňovali emócie a na oboch stranách aj bojovnosť. Djordjevič dokázal v šiestej minúte tretej štvrtiny vyrovnať na 44:44, no domáci mali stále mierne navrch. Lepšie zvolené taktické variácie držali Levice vo vedení, po troch štvrtinách bolo tak skóre zápasu 58:52.

Košičania podľa očakávania zapli na vyššie obrátky, na začiatku štvrtej 10-minútovky dokázali obrátiť vývoj duelu vo svoj prospech. Od tohto momentu to bola naháňačka za každým bodom, v závere z toho bola aj do tretice v tejto sérii dráma. Zodpovednosť však zobral na seba Diabate, ktorý napokon nasmeroval Levice k druhému víťazstvu za sebou v sérii.


Tagy: KB Košice Levickí Patrioti

Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook/Basketbal Levice

DISKUSIA