VIDEO LeBron znovu ako záchranca lode: Hviezda Clevelandu rozhodla v poslednej sekunde!

Víťazná strela LeBrona JamesaVíťazná strela LeBrona Jamesa Zdroj: SITA/AP/Tony Dejak

CLEVELAND - Osem sekúnd pred koncom zápasu OG Anunoby z Toronta trojkou vyrovnal na 103:103, ale potom sa k lopte dostal LeBron James, predribloval s ňou až do pozície v útoku a úspešným pokusom o "dosku" rozhodol. Cleveland na vlastnej palubovke zvíťazil 105:103 v sobotňajšom treťom stretnutí semifinále Východnej konferencie play-off basketbalovej NBA. Séria sa vyvíja nečakane jednoznačne, Cavaliers vedú nad najlepším tímom základnej časti na Východe už 3:0.

Tridsaťtriročná najjagavejšia hviezda Clevelandu rozhodla so záverečným klaksónom piaty zápas vo vyraďovacej časti v kariére. Celkovo James nazbieral 38 bodov. "Žijem pre tieto momenty. Nie je to však také jednoduché, doma to radšej neskúšajte," povedal so smiechom LeBron.

Cavaliers sú pre Toronto nočnou morou v play-off. V nadstavbe na nich nestačili deviaty raz po sebe a sú krok od vyradenia, rovnako ako pred rokom. V drese Raptors sa nedarilo DeMarovi DeRozanovi, ktorý nastrieľal iba osem bodov, trápila ho (ne)presnosť a napokon vo štvrtej štvrtine zostal na lavičke náhradníkov. "Bolo to extrémne ťažké. Rozhodne som sa nechcel len pozerať. Celý čas som si myslel, že ak zvíťazíme, na všetko sa zabudne," uviedol DeRozan.

V druhom semifinále na východe dominuje Boston, ktorý ovládol aj palubovku Philadelphie, triumfoval 101:98 po predĺžení a rovnako ako Cleveland je krok od postupu. Sixers sa podarilo vyrovnať až v závere zápasu, keď tri desatiny pred záverečným klaksónom zamieril presne Marco Belinelli. Šťastena sa od nich však odvrátila a koniec predĺženia zvládli zase hostia - Al Horford najprv skóroval za dva body a vzápätí premenil dva trestné hody. "Pre tieto situácie chceme byť basketbalisti," skonštatoval Horford.

Sumáre NBA - sobota:

Play-off - 2. kolo:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Philadelphia - Boston 98:101 po predĺžení (20:19, 31:29, 17:21, 21:20 - 9:12) - stav série: 0:3
Najviac bodov: Embiid 22 (19 doskokov), Redick 18, B. Simmons 16 - Tatum 24, Rozier 18, Jaylen Brown 16

Cleveland - Toronto 105:103 (24:19, 31:21, 24:25, 26:38) - stav série: 3:0
Najviac bodov: L. James 38, Love 21 (16 doskokov), Korver 18 - Lowry 27, Anunoby 18, Miles 13

Viac o téme: LeBron James Toronto Raptors Cleveland Cavaliers