Cibulkovej odchod zo Slovenska potvrdený! Dominika vysvetlila dôvody radikálneho kroku

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prekvapuje tenisových fanúšikov. Dôvodom je zmena trvalého pobytu, ktorý už nie je na Slovensku. Mnohí športovci sa pre vysoké príjmy sťahujú do krajín s daňovými úľavami, na tom nie je nič nové. No Dominika pre Športky vysvetlila jej dôvody tohto životného kroku.

Cibulková pred časom povedala pre magazín Forbes, že nad možnosťou trvalého pobytu v inej krajine uvažuje. A to sa aj stalo. Spolu s manželom Michalom sa rozhodli pre radikálne riešenie - zmenu trvalého pobytu. Túto informáciu priniesol portál Fakt24.sk. Pred Dominikou Cibulkovou tento krok urobili aj iní slovenskí športovci - Dominik Hrbatý, Peter Sagan, či Daniela Hantuchová. Tí si zvolili za destináciu trvalého pobytu populárne Monte Carlo.


Dvadsaťdeväťročná tenistka sa však rozhodla pre úplne inú krajinu, a to exotický Dubaj v Spojených arabských emirátoch. "Keďže ako tenistka som takmer počas celého roku mimo Slovenska, či už na turnajoch, alebo počas prípravy, v Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexne tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť (pozn. s dosahom na všetky štáty), ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia," povedala pre Športky. Hrdá Slovenka však na svoju rodnú vlasť nikdy nezanevrie. "Zmenila som len trvalé bydlisko, no navždy ostanem Slovenkou, reprezentujúcou túto krajinu," dodala.
 

Sídlo v Dubaji, ktoré korešponduje s adresou trvalého pobytu Dominiky Cibulkovej


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
športky
Foto:
Facebook - Hungarian Tennis

DISKUSIA