Ostrý spor v českom lyžovaní: Ledecká ešte nedostala odmeny, zväz chce peniaze z reklám

Ester Ledecká
Ester Ledecká

PRAHA - Dvojnásobná olympijská víťazka Ester Ledecká ukončila sezónu, ktorá sa po Svetovom pohári pretiahla na závodoch kategórie FIS. Šokujúcu víťazku Super G z Pchjongčchangu teraz čaká rehabilitácia, musí však riešiť aj nečakané problémy s lyžiarskym zväzom.

Celý spor spočíva v tom, že Alpský úsek českého lyžovania žiada finančnú kompenzáciu za odstúpenie dvoch reklamných plôch na kombinéze Ledeckej. "Ide nám o dohodu a nejakú podporu," vysvetlil pre isport.cz šéf úseku Ladislav Forejtek. "Princíp je taký, že potrebujeme podporu na mladých. Musí tam byť nejaká solidarita."

To poriadne nahnevalo otca úspešnej športovkyne, speváka Janka Ledeckého, ktorý od malička finančne ťahal prípravu svojej dcéry. "Zväz v minulosti nebol schopný zabezpečiť sponzorov, takže plochy boli vždy pretekárov, tí ich vyžívali pre svojich sponzorov, aby mohli zabezpečiť svoju pretekársku činnosť. V momente, keď sa niekomu podarí taký úspech, je za to potrestaný."

Ledecká pritom stále nevidela ani halier zo sľubovanej odmeny vo výške 4,7 milióna korún za zlatú medailu z olympiády. "Je naozaj úplne neuveriteľné, že v takejto situácii zväz prišiel s požiadavkou, že by Ester mala platiť peniaze zväzu. Vrátili sme sa šesť rokov späť do momentu, kedy Ester jazdila žiacku kategóriu a všetko sme si platili sami. Je to hanba, hanba a krivda," dodáva Ledecký. 


Tagy: Ester Ledecká Janek Ledecký

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP Photo/Christophe Ena

DISKUSIA