Iniesta už sa dohodol na novom pôsobisku: Sem budú smerovať kroky legendy Barcelony

IniestaIniesta Zdroj: SITA

BARCELONA - Dlhoročný stredopoliar španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Andrés Iniesta mieri do tímu najvyššej japonskej súťaže Vissel Kóbe. Portál ESPN s odvolaním sa na svoje zdroje informuje o tom, že obe strany už dospeli k dohode o spolupráci.

Ako prvá s informáciou vyrukovala španielska rozhlasová sieť Cadena Ser. Podľa zdrojov ESPN čoskoro 34-ročný záložník (nar. 11. mája 1984) podpíše trojročný kontrakt s garantovaným ročným príjmom vo výške 30 miliónov USD. Kľúčovú úlohu údajne zohral vplyv majiteľa klubu Vissel Kóbe Hirošiho Mikitaniho, ktorý zároveň je výkonný riaditeľ spoločnosti Rakuten, hlavného sponzora FC Barcelona.

Novinka uzrela svetlo sveta krátko po tom, ako dovtedajší favorit na zisk Iniestu, čínsky klub Čchung-čching Li-fan, oznámil, že španielsky loptový virtuóz nezamieri do tejto krajiny. Dôvodom sú finančné aspekty.

Majster sveta (2010) aj Európy (2008, 2012) Iniesta v závere apríla potvrdil svoj odchod z FC Barcelona, za ktorý hráva od roku 2002. V Kóbe by sa stretol s Nemcom Lukasom Podolským, ktorý do tohto klubu prišiel vlani v lete.

Viac o téme: FC Barcelona Andrés Iniesta Vissel Kóbe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články